
Fotó: Lábbusz/Pedibus Csíkszereda Facebook oldala
Minden csíkszeredai cég, intézmény, civil szervezet munkatársait várják önkéntes sofőrnek a Csíkszeredai Lábbusz programba – áll a szervezők felhívásában. A program 2022-ben indult el, tavaly óta pedig újragondolt útvonalakon mennek gyalog iskolába a diákok.
2024. október 29., 18:002024. október 29., 18:00
2024. október 29., 20:022024. október 29., 20:02
Idén 170 gyermek indult el a tanév első hetében „lábbusszal” iskolába Csíkszeredában, azóta
A Csíkszeredai Lábbusz program szervezői újabb felhívással fordultak Facebook-bejegyzésükben a helyi cégekhez, intézményekhez, civil szervezetekhez, hogy
„A Lábbusz a társadalmi felelősségvállalásnak, a cégek, intézmények, civil szervezetek népszerűsítésének is kifejezetten hálás formája.

Újratervezték az idei tanévre a csíkszeredai Lábbusz útvonalait, tanulva a tavalyi tapasztalatokból. Kezdetben kilenc útvonalon kísérik a gyermekeket iskolába. A szervezők önkéntes „buszvezetők” jelentkezését várják.
Az iskolába járó gyermekek közül kerülnek ki a jövő helyi vezetői, vállalkozói, művészei, sportolói. Biztosak vagyunk benne, hogy a cégek, intézmények bekapcsolódása hosszú távon befolyásolhatja gyermekeink érdeklődési körét, majdani pályaválasztásukat.
– fogalmaznak a felhívásban. Hozzátették, további részletekről a 0735-209 487-es telefonszámon vagy a csikilabbusz@gmail.com e-mail-címen lehet érdeklődni.
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
szóljon hozzá!