
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Nem adott elsőbbséget, és elütött egy biciklist egy autós szerda reggel Székelyudvarhelyen. Az eset következtében a kerékpáros megsérült.
2024. május 23., 13:552024. május 23., 13:55
Közúti baleset történt szerdán reggel Székelyudvarhelyen: egy 49 éves férfi személygépkocsival haladva nem adott elsőbbséget egy 27 éves kerékpárosnak. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ütközést követően a 27 éves kerékpárost orvosi ellátásra kórházba szállították. Mindkét balesetben érintett személyt alkoholszondával ellenőrizték, melynek eredménye szerint egyikük sem fogyasztott alkoholt a történteket megelőzően.
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
Székelyföld területi autonómiája nem áll ellentétben a román alkotmánnyal, csak annak téves értelmezéseivel és a politikai gyakorlat torzulásaival – állapította meg hétfőn kiadott állásfoglalásában a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt ügyvivő elnöke hétfőn közölte, hogy expártelnökként Victor Ponta is részt fog venni a PSD-kongresszuson.
A számvevőszéknek a fejlesztési minisztériumban végzett vizsgálata ellentétes az RMDSZ álláspontjával, mivel a jelentés az önkormányzatok összevonását készíti elő. Antal Árpád szerint a lakosságszámon alapuló megközelítés hátrányos a magyar közösségekre.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
szóljon hozzá!