
Képünk illusztráció
A bukaresti legfelsőbb bíróságig jutott egy Hargita megyei személy pere a 118-as törvény alapján járó, de a Hargita Megyei Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség által visszautasított, volt orosz hadifoglyok gyermekeinek biztosított kárpótlás ügyében. A tárgyalást áprilisra tűzték ki – osztotta meg a Székelyhon szerkesztőségével Veress Dávid, az RMDSZ csíkszeredai irodájának munkatársa.
2023. március 04., 13:332023. március 04., 13:33
„Miközben az 1990-ből származó 118-as törvényerejű rendelet alkalmazása körüli értelmezési zűrzavar Hargita megyéből eljutott más, különböző romániai megyékhez is, mára már az ügy a Bukaresti Legfelsőbb Bíróságot is elérte. Ugyanis
– közölte lapunkkal Veress Dávid, az RMDSZ csíkszeredai irodájának munkatársa.
Mint fogalmazott, Hargita megyei ügyvédi fellépéssel tisztázhatóak a félreértések. Annál is inkább, mert a Bukarest Municípiumi Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség február 12-én
– tette hozzá.

Több mint 2500 kérelmet utasított vissza eddig a Hargita Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség (AJPIS) a volt orosz hadifoglyok gyermekeinek járó támogatás kapcsán.
„Ez alapján elmondható, hogy a bukaresti ügynökségen nincs értelmezési zűrzavar.
– magyarázta. Szerinte a fővárosi ügynökségnek ez a döntése is iránymutató lehet ebben az ügyben.

Tisztázták, hogy milyen igazoló aktákat fogadhat el a Hargita Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség (AJPIS) a volt orosz hadifoglyok gyermekeinek járó támogatás igénylésekor. Eddig ugyanis több mint 2500 kérést utasítottak vissza.

Nehézségekbe ütköztek azok, akik az Orosz Állami Levéltártól igényelték volna az orosz fogságot igazoló iratokat, mivel a Román Posta február óta nem szállít küldeményeket Oroszországba.

Több mint 2500 kérést utasítottak vissza Hargita megyében a volt hadifoglyok leszármazottainak járó kárpótlás ügyében. Sokan a törvényszéken fellebbeztek a döntés ellen. Nem muszáj feladni.

A Hargita Megyei Törvényszéken fellebbeztek többen azok közül, akiknek a Hargita Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökség (AJPIS) visszautasította kérelmüket a volt hadifoglyok leszármazottainak járó kárpótlásra.

Megindokolta a Hargita Megyei Törvényszék a volt hadifoglyoknak járó kárpótlás ügyében indított tárgyalások felfüggesztését – kereste meg az újabb fejleményekkel a Székelyhont Veress Dávid az RMDSZ parlamenti képviseletének csíkszeredai munkatársa.

Miközben a Hargita Megyei Törvényszék felfüggesztette a volt hadifoglyok leszármazottjainak járó kárpótlás ügyében indított tárgyalásokat, a szomszédos Kovászna megyében egyelőre zavartalanul zajlik a kárpótlási folyamat.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
2 hozzászólás