
A csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át a vállalat közleménye szerint. Képünk illusztráció
Fotó: Anna Shvets/Pexels
Bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis tejfeldolgozó: az üzem mind a 95 munkavállalóját elbocsátják, a csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át – írja az MTI a vállalat közleményére hivatkozva, amelyet az Economica.net dolgozott fel.
2024. június 14., 16:372024. június 14., 16:37
2024. június 14., 18:352024. június 14., 18:35
„Tevékenységünk átszervezése a Lactalis csoport romániai befektetéseinek megszilárdítására és az üzlet fejlesztésére vonatkozó hosszú távú stratégia része” – idézte az Economedia.ro Onur Barimot, a Lactalis Romania Rt. vezérigazgatóját.
A francia vállalat a Sigma Bleyzer befektetési alaptól vásárolta meg a céget 40 millió euróért. A tranzakcióval a Lactalis lett a tulajdonosa Covalact sepsiszentgyörgyi gyárának is.
azonban a 2022-es évet 261 millió lejes árbevétel mellett 205 ezer lej veszteséggel zárta. A 2023-as pénzügyi adatokat még nem hozták nyilvánosságra.
Ami az elbocsátásokat illeti, a csíkszeredai üzem 95 embert foglalkoztat, ők – az Economica.net közlése szerint – mindannyian hozzáférhetnek a kollektív munkaszerződésben a csoportos létszámcsökkentési eljárásra előírt valamennyi juttatáshoz. Emellett tanácsadásban részesülhetnek a szakmai visszailleszkedés érdekében, és támogatást kaphatnak az esetleges személyes átképzéshez. A leállítási folyamat befejezéséig az egység a jelenlegi szinten működik tovább.
A világ egyik legnagyobb tejipari cégének számító Lactalis piacvezető Romániában. A vállalat nyolc márkanévvel forgalmaz tejtermékeket, évente több mint 244 millió liter nyers tejet vásárol fel, és 220 ezer tonna terméket értékesít.
„Ma a Lactalis România cég – mielőtt az alkalmazottakat tájékoztatta volna – megkereste a városházát annak ürügyén, hogy átszervezés miatt bezárja a csíkszeredai tejgyárat. A tevékenység megszűnése 95 alkalmazottat érint” – ezt írta Facebook-oldalára a bezárással kapcsolatban Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere ugyan elismeri, hogy a vállalkozások belső ügyei nem tartoznak az önkormányzatra, és elfogadja, hogy bizonyos gazdasági meggondolásokból ilyen jellegű megoldások mellett döntenek a cégek, de azt felháborítónak tartja, hogy
Mint fogalmazott, a városháza látta, hogy évek óta nem történt beruházás a gyárban, ezért „szerettünk volna a szemükbe nézni, és beszélgetni a hosszú távú terveikről. Időben felkészülhettünk volna egy esetleges bezárásra, és megtettünk volna minden lehetséges lépést, hogy a közel száz, állás nélkül maradó személy mihamarabb munkába állhasson, és a tejgyár telephelye újabb vállalkozásnak adhasson otthont. Mindeddig nem voltak partnerek a tárgyalásban.”
Ami viszont elmaradt, azt a közeljövőben igyekeznek pótolni, Korodi Attila szerint
„Válaszokat keresünk a telephely, a berendezések, az autópark jövőjével kapcsolatban (…) Nem engedjük el azoknak a munkavállalóknak a kezét – folytatta a bejegyzésben Korodi –, akikét a tejgyár már elengedte: kérjük, küldjék el önéletrajzukat a gfdi.szereda@gmail.com e-mail-címre a gazdaságfejlesztési osztályunknak, és igyekszünk összekapcsolni őket a hasonló profilú, munkaerőt kereső csíki vállalkozásokkal.”
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
7 hozzászólás