
A csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át a vállalat közleménye szerint. Képünk illusztráció
Fotó: Anna Shvets/Pexels
Bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis tejfeldolgozó: az üzem mind a 95 munkavállalóját elbocsátják, a csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át – írja az MTI a vállalat közleményére hivatkozva, amelyet az Economica.net dolgozott fel.
2024. június 14., 16:372024. június 14., 16:37
2024. június 14., 18:352024. június 14., 18:35
„Tevékenységünk átszervezése a Lactalis csoport romániai befektetéseinek megszilárdítására és az üzlet fejlesztésére vonatkozó hosszú távú stratégia része” – idézte az Economedia.ro Onur Barimot, a Lactalis Romania Rt. vezérigazgatóját.
A francia vállalat a Sigma Bleyzer befektetési alaptól vásárolta meg a céget 40 millió euróért. A tranzakcióval a Lactalis lett a tulajdonosa Covalact sepsiszentgyörgyi gyárának is.
azonban a 2022-es évet 261 millió lejes árbevétel mellett 205 ezer lej veszteséggel zárta. A 2023-as pénzügyi adatokat még nem hozták nyilvánosságra.
Ami az elbocsátásokat illeti, a csíkszeredai üzem 95 embert foglalkoztat, ők – az Economica.net közlése szerint – mindannyian hozzáférhetnek a kollektív munkaszerződésben a csoportos létszámcsökkentési eljárásra előírt valamennyi juttatáshoz. Emellett tanácsadásban részesülhetnek a szakmai visszailleszkedés érdekében, és támogatást kaphatnak az esetleges személyes átképzéshez. A leállítási folyamat befejezéséig az egység a jelenlegi szinten működik tovább.
A világ egyik legnagyobb tejipari cégének számító Lactalis piacvezető Romániában. A vállalat nyolc márkanévvel forgalmaz tejtermékeket, évente több mint 244 millió liter nyers tejet vásárol fel, és 220 ezer tonna terméket értékesít.
„Ma a Lactalis România cég – mielőtt az alkalmazottakat tájékoztatta volna – megkereste a városházát annak ürügyén, hogy átszervezés miatt bezárja a csíkszeredai tejgyárat. A tevékenység megszűnése 95 alkalmazottat érint” – ezt írta Facebook-oldalára a bezárással kapcsolatban Korodi Attila. Csíkszereda polgármestere ugyan elismeri, hogy a vállalkozások belső ügyei nem tartoznak az önkormányzatra, és elfogadja, hogy bizonyos gazdasági meggondolásokból ilyen jellegű megoldások mellett döntenek a cégek, de azt felháborítónak tartja, hogy
Mint fogalmazott, a városháza látta, hogy évek óta nem történt beruházás a gyárban, ezért „szerettünk volna a szemükbe nézni, és beszélgetni a hosszú távú terveikről. Időben felkészülhettünk volna egy esetleges bezárásra, és megtettünk volna minden lehetséges lépést, hogy a közel száz, állás nélkül maradó személy mihamarabb munkába állhasson, és a tejgyár telephelye újabb vállalkozásnak adhasson otthont. Mindeddig nem voltak partnerek a tárgyalásban.”
Ami viszont elmaradt, azt a közeljövőben igyekeznek pótolni, Korodi Attila szerint
„Válaszokat keresünk a telephely, a berendezések, az autópark jövőjével kapcsolatban (…) Nem engedjük el azoknak a munkavállalóknak a kezét – folytatta a bejegyzésben Korodi –, akikét a tejgyár már elengedte: kérjük, küldjék el önéletrajzukat a gfdi.szereda@gmail.com e-mail-címre a gazdaságfejlesztési osztályunknak, és igyekszünk összekapcsolni őket a hasonló profilú, munkaerőt kereső csíki vállalkozásokkal.”
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
7 hozzászólás