
Akár a lakhelyen, akár az összeírópontok valamelyikénél, de kötelező kitölteni a népszámlálási kérdőívet
Fotó: Pinti Attila
Bevonta a csíkszeredai önkormányzat a helyi rendőrséget is a népszámlálás lebonyolításába, ugyanis vannak, akik elzárkóznak a kötelezettségük teljesítésétől: számukra ezentúl akár 1000 lejtől 3000 lejig terjedő pénzbírságot is kiszabhatnak. Mintegy nyolcezer csíkszeredai nem töltötte még ki a népszámlálási kérdőívet, erre vasárnap éjfélig van lehetőségük.
2022. július 20., 11:582022. július 20., 11:58
2022. július 20., 14:052022. július 20., 14:05
Szigorúbb intézkedésre szánta el magát a csíkszeredai városvezetés, tekintve, hogy
„A népszámláláson részt venni nem lehetőség, hanem kötelezettség” – hívta fel a figyelmet Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, aki azért hívott össze szerdára sajtótájékoztatót, hogy közölje, bevonták a helyi rendőrséget is a cenzus lebonyolításába, mert az a tapasztalatuk, hogy
nem töltötték még ki a népszámlálási kérdőívet.
„Ez a lépés visszatetszőnek tűnhet, azonban
– jegyezte meg a polgármester.
Dombi Gyula, a Csíkszeredai Helyi Rendőrség vezetője hozzátette, kezdetben szóbeli, majd írásbeli figyelmeztetést adnak, de adott esetben
Akik valamilyen okból kifolyólag nem tudják fogadni lakhelyükön a népszámlálóbiztost, azok a hét összeírópont valamelyikénél tölthetik ki a népszámlálási kérdőívet. Ezt megtehetik a csíkszeredai városháza új ügyfélszolgálati épületében (régi Postabanknál), a városházán és a csibai iskolánál. Ezek mellett még
a Hargita megyei önkormányzat épületének iktatójában, a Kájoni János Megyei Könyvtárban, a Gál Sándor utcai Magyar Ügyek Házában, valamint a piac melletti RMDSZ-székházban. Ezekről minden tömbházhoz függesztenek ki tájékoztatókat.
A városvezetés ugyanakkor népszámlálóbiztosok jelentkezését is várja. A cenzus lezárásának határideje vasárnap éjfél, azt még nem tudni, hogy lesz-e hosszabbítás.

Még mindig 100 ezer körül van a meg nem számolt magyarok száma, annak ellenére, hogy már egy hét sincs a meghosszabbított népszámlálásból. Barna Gergő szociológus szerint több magyar többségű, székelyföldi városban is rossz a helyzet.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
4 hozzászólás