
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Politia Romana
Más szemszögből mesélte el a hétfő éjfél előtt történt agyagfalvi betörés részleteit egy érintett személy, aki a bűncselekményről megjelent cikkünk kapcsán kereste fel szerkesztőségünket.
2021. október 27., 18:272021. október 27., 18:27
Betöréses lopáson kaptak egy 44 éves férfit Agyagfalván hétfő éjszaka. Az illető egy helyi bárban a bűncselekmény elkövetése közben bukott le, és csakhamar rendőrkézre került, amint arról korábban már beszámoltunk, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye alapján.

Lopáson értek a rendőrök egy agyagfalvi férfit, aki egy helyi bárba tört be hétfőn, nem sokkal éjjel tizenegy óra után – tájékoztatott közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A lapunkat megkereső illető elmondása szerint a betörést egy székelymagyarosi férfi követte el, aki eltávolított egy ablakot, azon keresztül jutott be a helyiségbe. Az érintett állítása szerint a férfi behatolását követően megszólalt a bár riasztója, ezért a tulajdonos és fia azonnal a helyszínre siettek. A bárt üzemeltető személy fiának sikerült végül elkapnia a tolvajt, akit az esetet követően átadtak a rendőröknek. A hatóságiak aztán átkutatták az illetőt, akinél több doboz cigarettát, illetve egy pénztárcát is találtak, amelyet – a hírportálunkat megkereső személy elmondása alapján – az elkövető egy szomszédos udvarban parkoló autóból tulajdonított el.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
szóljon hozzá!