
Fotó: László Ildikó
Hosszú ideje tartó belső feszültségek eszkalálódtak a székelyudvarhelyi kórházban az utóbbi hetekben, napokban bekövetkezett lemondáshullámmal. Az intézmény vezetőjétől válságtervet kért az igazgatótanács, a polgármester gyors megoldást ígér.
2024. december 05., 19:192024. december 05., 19:19
2024. december 05., 19:212024. december 05., 19:21
Szerdán szereztek tudomás róla, hogy masszív felmondáshullám söpört végig a székelyudvarhelyi kórházon az elmúlt hetekben, napokban és belső feszültségek vannak az intézményben, ezért azonnal foglalkozni kezdtek az üggyel – jelentette be a kórházi válsághelyzet ismertetésére összehívott sajtótájékoztatón Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere csütörtök délután.

Néhány nap alatt hat, vezető beosztásban dolgozó alkalmazott mondott fel a székelyudvarhelyi kórházban, és alacsonyabb beosztásban dolgozók is hasonlóan tettek. Szakács-Paál István polgármester válsággyűlést hívott össze a helyzet rendezéséért.
Csütörtökön összeült a kórház igazgatótanácsa, továbbá meghallgatták a kórház menedzserének álláspontját is, valamint
„Azért mondom, hogy kicsit váratlan, mert azért hallottuk azt, hogy vannak problémák a kórházban. Tudtuk azt, hogy vannak olyan feladatok, amiket régóta jeleztek a kórház munkatársai, vagy megoldásra várnak, de konkrét lépések nem születtek ezek ügyében.
– hangsúlyozta Szakács-Paál István, jövő hetet jelölve meg a döntés meghozatalára.
A kórházban komoly problémát jelent az, hogy
Vannak minőségbiztosítással kapcsolatos problémák, továbbá nagy gondot jelent a kóros asszisztenshiány is.
Két megoldási lehetőség van a problémára:
a kórház menedzsere egy, az igazgatótanács számára is elfogadható válságtervet készít,
vagy le kell mondjon.
A megoldásra az igazgatótanácsa tesz majd javaslatot, a döntést pedig a polgármester kell meghozza: „nem fogok habozni a döntést meghozni, azt gondolom, nem egészséges, ha instabilitás van a kórházban” – jelentette be Szakács-Paál István.
A lemondott igazgatók és részlegvezetők egyébként csak vezetői tisztségükről mondtak le, például az orvosigazgató is tovább dolgozik a kórházban orvosként. A csütörtöki beszélgetések után nem jelezte egyikük sem, hogy visszavonná felmondását.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
szóljon hozzá!