
Fotó: Pinti Attila
Két személy, köztük egy kiskorú is megsérült egy Csíkszentkirályon történt közúti balesetben hétfő délután.
2024. április 30., 11:302024. április 30., 11:30
2024. április 30., 12:572024. április 30., 12:57
A rendőrség vizsgálata szerint egy 46 éves sofőr autójával az E578-as európai úton haladt lakóhelyén hétfőn 18 óra körül, amikor a nem megfelelő követési távolság miatt hátulról belerohant egy előtte haladó gépjárműbe. Az ütközés következtében utóbbi jármű 51 éves vezetője, valamint egy 10 éves utas is sérüléseket szenvedett.
Fotó: Pinti Attila
A helyszínre egyébként a rendőrség mellett a Hargita Megyei Mentőszolgálat és a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság is kivonult.
Fotó: Pinti Attila
A helyszíni vizsgálatok során kiderült, hogy egyik járművezető sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást – közölte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
A jövőben hivatalos polgárőrséget hoz létre a kászonaltízi önkormányzat, ugyanis az elmúlt időszakban történt kászonjakabfalvi gyújtogatások után belátták: szükség van a járőrőrözésekre. Addig is önkéntes alapon már elkezdték a tevékenységet.
Eddig csaknem 150 tonna pirotechnikai eszközt koboztak el a hatóságok a Tűzijáték elnevezésű országos akció során.
A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) 2026-ban 250 kilométer új autópálya és gyorsforgalmi út forgalomba helyezését tervezi – közölte szerdán a Facebook-oldalán Cristian Pistol.
Az igazi havazás még várat magára Gyergyó térségének nagy részén, emiatt a korábbi évekhez képest valamivel kevesebb vendég érkezik Gyergyószékre szilveszterezni. A sípályákon a hóágyúzás segítségével ezekben a napokban indul az élet.
2 hozzászólás