
Legyünk körültekintők, és fogadjuk meg az online vásárlásokra vonatkozó alapvető tanácsokat. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Az internetes csalók is igyekeznek kihasználni a fekete péntekhez hasonló, időszakosan nagy tömegű online vásárlásra buzdító kampányokat. S hogy ne pont minket verjenek át, érdemes megfogadni a következő tanácsokat.
2018. november 23., 13:472018. november 23., 13:47
A karácsonyi vásárlási szezon kezdetével ismét elérhetők a Black Friday – más néven Fekete Péntek – elnevezésű kedvezményes online vásárlási ajánlatok. Romániában számos kereskedelmi egység már múlt pénteken „megavásárlásra” csábított, de a kihagyhatatlan akciók ezen a pénteken is folytatódnak, gyakorlatilag úgy, hogy egész héten előrukkoltak valamivel az online boltok. Ezt az időszakot igyekeznek kihasználni az internetes csalók, és
– figyelmeztet az MTI a magyar kibervédelmi intézet által megfogalmazott tanácsokat közzétéve. Mint írják, az egyre növekvő adathalászat (phishing) során a támadók érzékeny adatokat igyekeznek kicsalni a felhasználóktól, és mindezt leggyakrabban e-mail, SMS vagy közösségimédia-hálózaton keresztül küldött üzenet formájában teszik, de előfordulhat, hogy telefonon keresik fel kiszemeltjüket. Az adathalászok
Erre különféle mesterkélt indokokat használnak: például
vagy utolsó akcióra hívják fel a figyelmet. Minden esetben kellő elővigyázatossággal kell fogadni az ismeretlen, idegen személyek által kezdeményezett elektronikus kapcsolatfelvételeket – hangsúlyozzák a kibervédelmi intézet szakemberei, azt tanácsolva, hogy előzetes vizsgálat nélkül ne kattintsunk az e-mailben megküldött hivatkozásra, illetve
Azt ajánlják, hogy mindig ellenőrizzük a feladót, illetve a webáruházat, amelynek szolgáltatásait igénybe kívánjuk venni.
Javasolják azt is, hogy olyan megbízható helyről – lehetőség szerint hitelkártyával – vásároljunk, amelyet ismerünk és kipróbáltunk, valamint érdemes ellenőrizni a vevők értékeléseit a weboldalakon.

Több mint ötezer webáruház hirdetett Black Friday-t – összegzett az online kereskedelmi áruházak szövetsége, olyan meghökkentő adatokkal szolgálva, amelyekből kiderül, hogy a vásárlók háromnegyede mobilon intézte a beszerzést.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!