
Elvesztette a kapcsolatot a szolgáltatóval az okos villanyórák egy része – már nem továbbítják a fogyasztási adatokat
Fotó: Gecse Noémi
Nem továbbítja a szolgáltatónak a fogyasztásra vonatkozó adatokat a Székelyudvarhelyen felszerelt okos villanyóráknak legalább a harmada. Az áramszolgáltató vállalat megyei kirendeltségénél érdeklődve megtudtuk, hogy nem helyi gondról van szó.
2023. január 17., 11:552023. január 17., 11:55
Nem működnek megfelelően az elmúlt években felszerelt okos villanyórák, sok székelyudvarhelyi tömbházból
A problémáról olvasói jelzés érkezett a Székelyhonhoz, a panaszos akkor kezdett a lépcsőházi okos villanyóra hibájára gyanakodni, amikor
A városban 2016 őszén kezdődött el az okos villanyórák telepítése a tömbházak lépcsőházaiba, az elmúlt években több ezer ilyen készülék vette át a lakásokban található villanyórák szerepét. Ezek,
Csakhogy számos ilyen okos villanyóra nem működik már megfelelően. Olvasónk elmondta, ő rendelkezik felhasználói fiókkal az Electrica Rt. honlapján, ám a villanyóra aktuális állását nem tudja onnan továbbítani az Electricához, ugyanis ezt a lehetőséget fel sem ajánlja számára a rendszer, valószínűleg éppen azért, mert a lépcsőházi okos villanyóraának kellene automatikusan továbbítania ezeket az adatokat. Az ő lakrészéhez tartozó óra azonban nem továbbítja, így
Tudomása szerint nincs ezzel egyedül, sok székelyudvarhelyi fogyasztónál nem működnek megfelelően az órák.
Székelyudvarhelyen közel négyezer okos villanyórát telepítettek az elmúlt években, ezek közül mintegy 1100 nem továbbítja a fogyasztási adatokat az áramszolgáltató vállalatnak – tudtuk meg Bíró Árpádtól. Az Electrica Rt. Hargita megyei kirendeltségének igazgatója érdeklődésünkre elmondta, hogy valamikor tavaly kezdett el szakadozni az okos villanyórák adatkommunikációja, de nem tudja a pontos okát annak, hogy miért nem működik a távolról történő leolvasás.
– hangsúlyozta az áramszolgáltató vállalat vezetője, hozzáfűzve, hogy a fogyasztási adatokat le is fogják olvasni, és beviszik az adatokat a számlázási rendszerbe. Az okos villanyórák állását normális esetben nem olvassák le. A szolgáltató egy külső céggel áll szerződéses viszonyban, és a törvény értelmében háromhavonta kell leolvasnia a hagyományos villanyórák állását.
Fotó: Gecse Noémi
– mondta Bíró Árpád.
Azt nem tudja, mikor fognak újra megfelelően működni az órák, mert – mint mondta – számos projektet végeznek párhuzamosan. Többek között még a jelenleginél is okosabb villanyórákat telepítenek, amelyek „egy teljesen más rendszeren fognak kommunikálni”, és abba a rendszerbe kapcsolják majd be a korábban telepített okos villanyórákat is.
Egyébként a megye más városaiban, például Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is okos villanyórákkal méri a fogyasztást az áramszolgáltató, és mint kiderült:
A vonatozó törvény értelmében Romániában 2028-ig minden fogyasztónak okos villanyórával kell rendelkeznie.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Szünetel a kompközlekedés a román–ukrán határ Tulcea megyei szakaszán, a román Isaccea és az ukrán Orlivka határátkelő között a szombatra virradóra ukrán oldalon történt dróntámadások miatt – jelentette szombaton a román parti őrség.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
1 hozzászólás