
Fotó: László Ildikó
Csaknem két és fél éve, hogy beszámoltunk róla, felépült Székelyudvarhelyen az a tömbház, amelynek lakásaiba a közszférában dolgozók költözhetnek be. Azóta már az épület közművesítése és a területrendezés is befejeződött, gyakorlatilag költözésre kész, lakói azonban még nincsenek. A miértekről a városháza sajtószóvivőjét, Zörgő Noémit kérdeztük.
2024. február 06., 18:452024. február 06., 18:45
Az Országos Lakásügynökség még 2020 tavaszán vette át a kórház udvarán található üres területet a városházától, amelyen 2021 szeptemberében már állt a huszonnégy lakrészes épület, amelynek területrendezése és közművesítése volt még hátra akkor. A beruházásról kötött keretszerződésben foglaltak alapján
Akkor a folyamatot az lassította, hogy a villany bevezetésének engedélyeztetésénél akadályokba ütközött az intézmény, mivel a műemlékvédelmi hivatal jóváhagyására várniuk kellett, mert a kórház mögötti terület ugyan nem tartozik műemlékvédelmi zónába, mégis úgynevezett védelmi övezet, ahol az ilyen jellegű tevékenységek csak szigorú előírásoknak megfelelően végezhetők el.
Mint Zörgő Noémi kérdésünkre elmondta, egy ilyen előírás volt például, hogy
A műemlékvédelmi előírásokat végül sikerült teljesítenie a városházának, így minden munkálat befejeződött az épületnél, amely azonban – mint a minapi ottjártunkkor feltűnt – még mindig üresen áll.
Fotó: László Ildikó
Zörgő Noémi, a városháza sajtóreferense kérdésünkre megerősítette, az elkészült lakások valóban üresen állnak, mivel
Mint kifejtette, ennek érdekében az önkormányzat korábban kinevezett egy bizottságot és egy fellebbezési bizottságot, akik a beérkezett dokumentációk alapján eldöntik, hogy a pályázók közül ki kaphat lakást, és ki nem. Ezeket a lakásigénylési kéréseket ugyanúgy egy speciális
mint ahogy az az ifjúsági lakások esetében is zajlik.
Fotó: László Ildikó
Noha egy döntés született már az első határidőig beadott dokumentációk elbírálását követően, időközben kiderült, hogy a kórháznál elvettek olyan kiegészítéseket, amelyek határidő után érkeztek be, és
– fejtette ki Zörgő.
Fotó: László Ildikó
Mint magyarázta, emiatt a fellebbezési bizottsághoz került az ügy, amely úgy döntött, hogy visszaküldi az előző, lakásosztó bizottsághoz a dokumentációkat, hogy a kórházi kéréseket bírálják el újra, figyelembe véve a határidő után beérkező dokumentumokat is.
– hangsúlyozta, hozzátéve, hogy amint a döntés megszületik a bizottság részéről, költözhetnek az új lakók, de hogy az várhatóan mikor lesz esedékes, még nem tudni.
„Mi bízunk benne, hogy a lehető legrövidebb időn belül döntés születik, hiszen a pályázó családoknak bizonyára nagyon nem mindegy, hogy hol laknak” – zárta a beszélgetést a városháza sajtósa.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
1 hozzászólás