
Lakat a kapun. Ha meglesznek a szükséges engedélyek, az elektromosáram- és gázhálózatra való csatlakozással folytatódhat a munka
Fotó: Erdély Bálint Előd
Felépült Székelyudvarhelyen az a tömbház, amelynek lakásaiba a közszférában dolgozók költözhetnek be. Az épület átadására azonban várni kell, hiszen a közművesítés még nem kezdődhetett el, a városháza ugyanis akadályokba ütközött a villanyhálózatra való csatlakozás engedélyeztetése során.
2021. szeptember 01., 14:282021. szeptember 01., 14:28
2021. szeptember 01., 15:442021. szeptember 01., 15:44
Felépült a székelyudvarhelyi kórház udvarán az a kétlépcsőházas tömbház, amelynek majdani bérlői – igénylés alapján – a közszférában dolgozó személyek lehetnek. Az Országos Lakásügynökség még tavaly tavasszal vette át a kórház udvarán található üres területet a városházától, amelyen ma
A beruházásról kötött keretszerződésben foglaltak alapján a lakásügynökség feladata a tömbház megépítése és a belső szerelések, míg a területrendezés és a közművekre való csatlakozás a városházára hárul. E heti ottjártunkkor a területre vezető kapun lakatot találtunk, látszólag állt a munka.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Amint arról Zörgő Noémi, a városháza sajtóreferense lapunknak beszámolt, valóban megtorpant a munka, ugyanis elértek az elektromos áram és a földgáz bekötéséhez, amelynek érdekében meg is tették már a szükséges lépéseket,
mivel a műemlékvédelmi hivatal jóváhagyására várnak. Noha a kórház mögötti terület nem tartozik műemlékvédelmi zónába, mégis úgynevezett védelmi övezet, ahol az ilyen jellegű tevékenységek csak szigorú előírásoknak megfelelően végezhetők el – fejtette ki a sajtóreferens, aki úgy tudja, napirenden van a műemlékvédelemnél a kérésük, és reményeik szerint hamarosan sikerül megoldást találni. Amennyiben megkapják a szükséges engedélyeket, elkezdődhet a csatlakozás munkafolyamata is – részletezte a szóvivő.
A gáz- és villanyvezetést követően elkezdik a víz- és szennyvízhálózat kiépítését is, amelyet a területrendezés, a parkolók és a zöldövezetek kialakítása követ. A márciusi területátadáskor az 5,3 millió lej értékűre becsült beruházás megvalósulását nagyjából másfél évre tették.
Kívülről már mutatósak az új csereháti lakások
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kintről késznek tűnnek az új csereháti lakások
Kis híján befejezték a külső munkálatokat az új székelyudvarhelyi ifjúsági lakásoknál. Legutóbbi cikkünk megjelenésekor az erkélyek burkolása volt még hátra, azóta a teraszok szinte mindegyike elkészült, a belső munkálatok pedig tovább zajlanak, hiszen a 9,6 millió lej összértékű, tavaly elkezdett beruházást a szerződés értelmében még idén be kellene fejezni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
szóljon hozzá!