
Az újonnan épült Angyalkert is megnyílik idén a Kisherceg napközi alegységeként Csíkszeredában
Fotó: Veres Nándor
Közzétették az óvodai és bölcsődei iratkozások menetrendjét, amelynek értelmében június 14-ig zajlik a visszairatkozás a tanintézetekbe. Ezt követően három szakaszban zajlik majd az iratkozás a bölcsődébe és kiscsoportokba, az első szakaszra június 15–30. között kerül sor.
2023. június 07., 21:132023. június 07., 21:13
2023. június 07., 21:142023. június 07., 21:14
A Hargita Megyei Tanfelügyelőség honlapján is elérhető már az óvodai és bölcsődei iratkozások kalendáriuma és módszertana – közölte érdeklődésünkre Márton Adél, a kora gyermekkori nevelésért felelős tanfelügyelő.
Tőle tudjuk, hogy idén változott a módszertan, amelynek egyik legfontosabb velejárója, hogy
Az iratkozási menetrend szerint a visszairatkozási szakasz már megkezdődött és június 14-ig tart. Ezen a napon 14 órakor kifüggesztik a fennmaradó helyek számát.
Az újrairatkozási szakasz befejezését követően június 15-től a hónap végéig zajlik az iratkozás első szakasza, ekkor a szülőknek (vagy a gyerekek törvényes képviselőinek) az oktatási intézményhez kell benyújtaniuk a szükséges iratokat és a típuskérést, amelyben megjelölik a három választási lehetőséget. A fennmaradt helyek számát június 30-án 14 órakor függesztik ki. Mint Márton Adél megjegyezte,
Ezután a második szakasz zajlik július 3–18. között. A fennmaradt helyek számát július 18-án 14 órakor teszik közzé.
Közel tizenegyezer bölcsődés, kis-, közepes és nagycsoportos óvodás és napközis gyermek kezdheti az évet ősztől Hargita megyében
Fotó: Veres Nándor
Ezt követően augusztus 20. és 30. között lesz még egy kiegészítő szakasz is, ekkor kerül sor azoknak a gyermekeknek a beíratására, akiket az első két szakaszban férőhelyek hiánya, vagy egyéb okok miatt nem írattak be. Ide tartoznak az előző két szakaszt követően besorolatlanul maradt gyermekek, továbbá azok, akik az elemi oktatás előkészítő osztályába jelentkeztek, viszont a Hargita Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központból nem kaptak jóváhagyást az iskolakezdésre; valamint azok a 2. életévét betöltött gyermekek, akiket óvodai csoportba kívánnak beíratni.
Ezek esetében a szülők a megyei tanfelügyelőségre nyújthatják be kérelmeiket.
Végül a 2023–2024-es tanévben az óvodai és/vagy bölcsődei csoportokkal rendelkező, jogi személyiséggel rendelkező intézményekbe beiratkozott összes gyermek informatikai programba történő bevezetésére szeptember 8-án 16 órakor kerül sor.
Hargita megyében a beiskolázási terv szerint a következő tanévben 10 980 bölcsődés, kis-, közepes és nagycsoportos óvodás és napközis gyermek kezdheti az évet ősztől a tanintézetekben.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
szóljon hozzá!