
Az újonnan épült Angyalkert is megnyílik idén a Kisherceg napközi alegységeként Csíkszeredában
Fotó: Veres Nándor
Közzétették az óvodai és bölcsődei iratkozások menetrendjét, amelynek értelmében június 14-ig zajlik a visszairatkozás a tanintézetekbe. Ezt követően három szakaszban zajlik majd az iratkozás a bölcsődébe és kiscsoportokba, az első szakaszra június 15–30. között kerül sor.
2023. június 07., 21:132023. június 07., 21:13
2023. június 07., 21:142023. június 07., 21:14
A Hargita Megyei Tanfelügyelőség honlapján is elérhető már az óvodai és bölcsődei iratkozások kalendáriuma és módszertana – közölte érdeklődésünkre Márton Adél, a kora gyermekkori nevelésért felelős tanfelügyelő.
Tőle tudjuk, hogy idén változott a módszertan, amelynek egyik legfontosabb velejárója, hogy
Az iratkozási menetrend szerint a visszairatkozási szakasz már megkezdődött és június 14-ig tart. Ezen a napon 14 órakor kifüggesztik a fennmaradó helyek számát.
Az újrairatkozási szakasz befejezését követően június 15-től a hónap végéig zajlik az iratkozás első szakasza, ekkor a szülőknek (vagy a gyerekek törvényes képviselőinek) az oktatási intézményhez kell benyújtaniuk a szükséges iratokat és a típuskérést, amelyben megjelölik a három választási lehetőséget. A fennmaradt helyek számát június 30-án 14 órakor függesztik ki. Mint Márton Adél megjegyezte,
Ezután a második szakasz zajlik július 3–18. között. A fennmaradt helyek számát július 18-án 14 órakor teszik közzé.
Közel tizenegyezer bölcsődés, kis-, közepes és nagycsoportos óvodás és napközis gyermek kezdheti az évet ősztől Hargita megyében
Fotó: Veres Nándor
Ezt követően augusztus 20. és 30. között lesz még egy kiegészítő szakasz is, ekkor kerül sor azoknak a gyermekeknek a beíratására, akiket az első két szakaszban férőhelyek hiánya, vagy egyéb okok miatt nem írattak be. Ide tartoznak az előző két szakaszt követően besorolatlanul maradt gyermekek, továbbá azok, akik az elemi oktatás előkészítő osztályába jelentkeztek, viszont a Hargita Megyei Erőforrás és Nevelési Tanácsadó Központból nem kaptak jóváhagyást az iskolakezdésre; valamint azok a 2. életévét betöltött gyermekek, akiket óvodai csoportba kívánnak beíratni.
Ezek esetében a szülők a megyei tanfelügyelőségre nyújthatják be kérelmeiket.
Végül a 2023–2024-es tanévben az óvodai és/vagy bölcsődei csoportokkal rendelkező, jogi személyiséggel rendelkező intézményekbe beiratkozott összes gyermek informatikai programba történő bevezetésére szeptember 8-án 16 órakor kerül sor.
Hargita megyében a beiskolázási terv szerint a következő tanévben 10 980 bölcsődés, kis-, közepes és nagycsoportos óvodás és napközis gyermek kezdheti az évet ősztől a tanintézetekben.
Erős szélre, légköri instabilitásra és jelentős csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnapra az ország több régiójára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A Duna-ház, a Duna Napok lelki kincseket adott a torockói, erdélyi magyarságnak, ezért – ha már „megkóstoltatták” velük – senki ne vegye el tőlük az összetartozás érzését – kérte Csécs Márton Lőrinc torockói unitárius lelkész szombaton Torockón.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci-t a Cotroceni-palotában.
„Elítéljük a szabadkai zászlóégetést” – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombat este közzétett posztban.
Közel 2900 lakossági bejelentésre reagált a rendőrség az elmúlt 24 órában, az országos ellenőrzések során pedig több mint 8400 szabálysértést állapítottak meg.
George Toderașc Galac megyei prefektus szombaton elrendelte a pénteki drónbecsapódás okozta károkat felmérő bizottság felállítását, miután az Országos Katasztrófavédelmi Bizottság gyorssegélyt hagyott jóvá az érintett családok számára.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
szóljon hozzá!