
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat „A mi városunk, a mi felelősségünk” című programja keretében indított gazdaságélénkítő projekteket mutatták be csütörtökön Antal Árpád polgármester, Édler András a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Debreczeni László az önkormányzat gazdasági bizottságának elnöke és Miklós Zoltán parlamenti képviselő.
2021. május 13., 15:422021. május 13., 15:42
2021. május 13., 16:222021. május 13., 16:22
Az a vállalkozás kerül ki győztesen a jelenlegi helyzetből, aki a válságban „megfeszül” azért, hogy felkészüljön a jobb időkre, mer pályázni, fejleszteni, az önkormányzatnak pedig az a szerepe, hogy ebben irányt mutasson – szögezte le az eseményen Debreczeni László adószakértő.
A város az elmúlt években közel 10 millió lejt fizetett ki a helyi vállalkozóknak, a legnagyobb összeget – 3 millió lejt – tavaly, amikor a COVID de minimis támogatás miatt ugrott meg a kifizetések értéke – mutatott rá Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Összehasonlításképpen elmondta, hogy
Idén a COVID de minimis támogatásra kétszer 5 millió lejt különítettek el, remélve, hogy le is hívják ezt a vállalkozók, hiszen tavaly az 5 millió lejes keretből kevesebb mint 2 millió lejre nyújtottak be pályázatot. Debreczeni László elmondta, érkeztek visszajelzések, hogy hasznosabb lenne, ha a veszteségeket, a költségeket finanszírozná a város, ám továbbra is úgy gondolják, az iránymutatás a legfontosabb, így
A vállalkozó az összeg felét oda kell tegye a beruházás mellé, ezzel is bizonyítja, hogy a fejlesztést komolyan gondolja. A pályázat online zajlik, nem kell papír alapú bürokráciával bajlódni.
Idén is nyitva hagyják a kiírást a szépmezői ipari parkba betelepedő cégek beruházásainak támogatására, mondta el Miklós Zoltán, az RMDSZ háromszéki parlamenti képviselője. Minden beköltöző cég kaphat legtöbb 50 ezer eurós támogatást, ha a pénzt helyi beszállítónál költi el, azt megkétszerezik. Ennél a programnál 25 százalékos a támogatás utólagos kifizetéssel, és nem több mint 100 ezer euró. Idén annyit változtattak, hogy
Tavaly hét vállalkozó kapott támogatást összesen 2,5 millió lej értékben, két évük van rá, hogy a beruházást megvalósítsák, majd igényeljék a pénzüket. Idén „innovatív de minimis” támogatás bevezetését is tervezik,
Az üzletterveket egy ötfős zsűri bírálja majd el, ebbe nemzetközi szinten keresnek szakembereket, „cápákat”, majd közönségszavazásra is bocsátják a terveket. Erre a támogatásra a világon bárhonnan lehet majd pályázni, a feltétel, hogy Sepsiszentgyörgyön kell a vállalkozást megvalósítani – részletezte Édler András.
Arra is kitért, hogy kilencedik éve igényelhetik vissza a helyi vállalkozók az ingatlanadójuk egy részét.
Az összegek évről évre növekednek, mert új ingatlanok épülnek, és az ingatlanértékek a most már ötévenként kötelező újraértékeléssel egyre inkább kiigazodnak.
A kereskedelmi és iparkamara elnöke hangsúlyozta, az országban egyedülálló módon figyel a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a vállalkozókra, nemcsak a kultúrát, az élhető várost támogatja, hanem a gazdaságélénkítésre is figyel.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!