
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat „A mi városunk, a mi felelősségünk” című programja keretében indított gazdaságélénkítő projekteket mutatták be csütörtökön Antal Árpád polgármester, Édler András a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Debreczeni László az önkormányzat gazdasági bizottságának elnöke és Miklós Zoltán parlamenti képviselő.
2021. május 13., 15:422021. május 13., 15:42
2021. május 13., 16:222021. május 13., 16:22
Az a vállalkozás kerül ki győztesen a jelenlegi helyzetből, aki a válságban „megfeszül” azért, hogy felkészüljön a jobb időkre, mer pályázni, fejleszteni, az önkormányzatnak pedig az a szerepe, hogy ebben irányt mutasson – szögezte le az eseményen Debreczeni László adószakértő.
A város az elmúlt években közel 10 millió lejt fizetett ki a helyi vállalkozóknak, a legnagyobb összeget – 3 millió lejt – tavaly, amikor a COVID de minimis támogatás miatt ugrott meg a kifizetések értéke – mutatott rá Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Összehasonlításképpen elmondta, hogy
Idén a COVID de minimis támogatásra kétszer 5 millió lejt különítettek el, remélve, hogy le is hívják ezt a vállalkozók, hiszen tavaly az 5 millió lejes keretből kevesebb mint 2 millió lejre nyújtottak be pályázatot. Debreczeni László elmondta, érkeztek visszajelzések, hogy hasznosabb lenne, ha a veszteségeket, a költségeket finanszírozná a város, ám továbbra is úgy gondolják, az iránymutatás a legfontosabb, így
A vállalkozó az összeg felét oda kell tegye a beruházás mellé, ezzel is bizonyítja, hogy a fejlesztést komolyan gondolja. A pályázat online zajlik, nem kell papír alapú bürokráciával bajlódni.
Idén is nyitva hagyják a kiírást a szépmezői ipari parkba betelepedő cégek beruházásainak támogatására, mondta el Miklós Zoltán, az RMDSZ háromszéki parlamenti képviselője. Minden beköltöző cég kaphat legtöbb 50 ezer eurós támogatást, ha a pénzt helyi beszállítónál költi el, azt megkétszerezik. Ennél a programnál 25 százalékos a támogatás utólagos kifizetéssel, és nem több mint 100 ezer euró. Idén annyit változtattak, hogy
Tavaly hét vállalkozó kapott támogatást összesen 2,5 millió lej értékben, két évük van rá, hogy a beruházást megvalósítsák, majd igényeljék a pénzüket. Idén „innovatív de minimis” támogatás bevezetését is tervezik,
Az üzletterveket egy ötfős zsűri bírálja majd el, ebbe nemzetközi szinten keresnek szakembereket, „cápákat”, majd közönségszavazásra is bocsátják a terveket. Erre a támogatásra a világon bárhonnan lehet majd pályázni, a feltétel, hogy Sepsiszentgyörgyön kell a vállalkozást megvalósítani – részletezte Édler András.
Arra is kitért, hogy kilencedik éve igényelhetik vissza a helyi vállalkozók az ingatlanadójuk egy részét.
Az összegek évről évre növekednek, mert új ingatlanok épülnek, és az ingatlanértékek a most már ötévenként kötelező újraértékeléssel egyre inkább kiigazodnak.
A kereskedelmi és iparkamara elnöke hangsúlyozta, az országban egyedülálló módon figyel a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a vállalkozókra, nemcsak a kultúrát, az élhető várost támogatja, hanem a gazdaságélénkítésre is figyel.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!