
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Balesetet szenvedett edzés közben Novák Károly Eduárd paralimpiai, világ- és Európa-bajnok kerékpározó fia – szúrta ki a volt sportminiszter Facebook-bejegyzését a Krónika.
2024. február 25., 14:402024. február 25., 14:40
2024. február 26., 16:562024. február 26., 16:56
„A kerékpározás Romániában extrém sport. Ma Edvárd fiammal edzettem, aki egy autóbalesetet szenvedett. Szerencsére a kézfeje tört el, amelyet a csíkszeredai orvosok szakszerűen, gyors műtéti beavatkozással megoldottak” – írja Facebook oldalán Novák Károly, kifakadva a hazai utak veszélyességére a 12-es országúton elszenvedett baleset kapcsán.
Meg kellene kellene osztoznunk az utakon a kerékpárosokkal, motorosokkal, de nem tesszük” – írja, feltéve a kérdést: hogyan tudjon egy kerékpáros magas szinten teljesíteni, amikor nincs hol, sőt „még az életedet is kockáztatod”.
Az RMDSZ volt sportminisztere ugyanakkor visszaemlékezik arra a néhány évvel ezelőtti, hasonló balesetre is, amikor másik fia sérült meg, aki azóta felépült.
2019 májusában a Székelyhon is beszámolt arról, hogy egy kiskorú biciklist ütött el egy csíkszeredai sofőr Csíkszentlélek község területén, egy megyei úton. Novák Károly Eduárd akkor 13 éves fia kerékpáredzést tartott felnőtt kíséretével. A baleset elég nagy visszhangot váltott ki a körülményekkel kapcsolatos eltérő látásmódok miatt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya a balesetről hétfőn elmondta, hogy egy 27 éves, helybéli férfi az 578-as európai úton haladt a Csíkszentdomokoson, 14 óra 30 perc körül, amikor a 125-ös megyei út kereszteződésében – egyelőre tisztázatlan okok miatt – elgázolt egy 19 éves, csíkszeredai fiatalembert, aki lakóhelye irányába haladt Gyergyószentmiklós felől kerékpárján. A baleset következtében a biciklis megsérült, őt kórházba szállították ellátásra. A rendőrség helyszíni vizsgálat során megállapították, hogy egyikük sem volt alkohol befolyása alatt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást.
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
1 hozzászólás