
Fotó: Barabás Ákos
Személyes találkozót beszélt meg erre a hétre Antal Lóránt szenátor, az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöke Gálfi Árpád polgármesterrel, miután az elmúlt napokban Pálfi Kinga alpolgármester és Albert Sándor városmenedzser is bejelentették lemondásukat. A politikus ettől függetlenül úgy véli, hogy a probléma megoldása a Szabad Emberek Pártját (POL) terheli.
2022. május 10., 12:012022. május 10., 12:01
„Telefonon egyeztettük arról Gálfi Árpád polgármesterrel, hogy ezen a héten személyesen fogunk találkozni a székelyudvarhelyi városvezetés élén kialakult helyzet miatt” – fejtette ki lapunknak Antal Lóránt szenátor, az RMDSZ helyi szervezetének vezetője. Mint mondta, egyelőre arra kérte a városvezetőt, hogy tájékoztassa a Pálfi Kinga alpolgármester és Albert Sándor városmenedzser lemondása miatt kialakult közigazgatási krízis súlyosságáról, utána pedig megvizsgálhatják a „hogyan továbbot.”

Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
Antal ennek ellenére azt hangsúlyozta, a problémákat a Szabad Emberek Pártja (POL) kell megoldja, hiszen őket hatalmazták fel erre korábban a választópolgárok.
– fogalmazott. Rámutatott, ő szenátorként és felelősségteljes helyi politikusként azt vállalta, hogy egyeztet az érdekeltekkel, mert nem szeretné, hogy a városlakók, választópolgárok járjanak rosszul a kialakult helyzet miatt. Nem szeretne beleszólni a POL belső ügyeibe. „Politikailag a többség feladata megoldást találni a helyzetre. Mi készülünk a 2024-es helyhatósági választásokra, és ha akkor az emberek többsége nekünk szavaz bizalmat, majd a továbbiakban vállaljuk a felelősséget” – vázolta álláspontját. Antal Lóránt ezek mellett azt is leszögezte, hogy bár a POL-frakció vezetősége korábban kijelentette, hogy nem jelölnek új alpolgármestert, ez továbbra sem a szövetségiek feladata.

Nem adja fel, folytatja a munkát – szögezte le hétfőn kiadott közleményében Székelyudvarhely polgármestere. Gálfi Árpád a múlt heti kettős lemondásra reagált, illetve arra, hogy őt is felszólították: mondjon le.
Venczel Attila főjegyző kérdésünkre elmondta, mivel helyi határozattal nevezte ki az önkormányzati testület az alpolgármestert, mindenképp egy hasonló döntés kell a lemondás elfogadására. Csak ezután számít véglegesnek a döntése. Ezt követően a testület új alpolgármestert kell válasszon a felmerült javaslatok alapján. Ezt a kérdést a 2019/57-es sürgősségi kormányrendelet szabályozza, ám
Elvileg utóbbi esetben is működni fog a polgármesteri hivatal – erre vannak még példák országszerte. Egyszerűen nem lesz, aki helyettesítse a polgármestert távollétében, ugyanakkor városvezetői hatásköröket sem oszthat le az elöljáró, hiszen így nincs helyettese.
A főjegyző emlékeztetett, a városmenedzseri funkció opcionális, amelynek meglétéről a képviselő-testület kell döntsön. Az sem lett volna probléma közigazgatási szempontból, ha a képviselők nem hoznak létre ilyen funkciót. A kinevezés időtartama ráadásul a polgármester mandátumával egyezik meg, akinek a munkáját segíti – tette hozzá.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
2 hozzászólás