
Fotó: Pinti Attila
Azonosította szombaton a Hargita megyei rendőrség a háromból azt a két a tinédzserlányt, akik a gyanú szerint bántalmaztak két nőt Csíkszeredában csütörtökön. A feltételezett elkövetőket – egy 14 és egy 15 éves lányt – 24 órára őrizetbe vették.
2023. november 11., 12:292023. november 11., 12:29
Mint beszámoltunk róla, egy 22 éves, csíkszenttamási lány fordult a rendőrséghez amiatt, hogy Csíkszereda egyik utcájában csütörtök délután kitámadta három fiatal és bántalmazták. Ugyanaznap este tizenegy óra körül egy 27 éves, helybéli nő esett ugyancsak áldozatul három elkövetőnek, ahogyan a nyílt utcán ütlegelték.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szombati közleménye szerint sikerült azonosítaniuk két elkövetőt, akik a megalapozott gyanú szerint elkövették a bűncselekményeket. A 14 és 15 éves lányokat 24 órára őrizetbe vették.

Miután kedden három fiatal bántalmazott egy idős embert Csíkszeredában, közterületen, csütörtökön újabb két támadás történt, ezúttal két huszonéves nő volt az áldozat.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!