
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A rendőrség azonosította a vasárnap a sepsiszentgyörgyi Oltmező utcában történt bántalmazás elkövetőjét, és büntetőeljárást indítottak az ügyben.
2024. február 28., 08:242024. február 28., 08:24
2024. február 28., 14:332024. február 28., 14:33
Antal Árpád polgármester hétfői sajtótájékoztatóján elhangzott felhívására jelentkezett az a személy, akit vasárnap délután, a Sepsi OSK és a Kolozsvári U bajnoki mérkőzése előtt az Oltmező utcában, a Kaufland áruház közelében vendégszurkolók bántalmaztak.

A vasárnapi Sepsi OSK–Kolozsvári U összecsapás előtt a vendégcsapat szurkolói bántalmazták a sepsiszentgyörgyi csapat egy (vagy több) szurkolóját. Ez egy internetes közösségi oldalon feltűnt, majd hamarosan eltüntetett videóban látható.
„A férfi velem vette fel a kapcsolatot, majd egyeztettem a rendőrség képviselőivel, akik arról tájékoztattak, hogy nyomozást indítottak. Értesüléseim szerint
Fontos, hogy ilyen helyzetekben azonnal hívjuk az 112-es segélyhívó számot, hogy az illetékes hatóságok mielőbb be tudjanak avatkozni” – nyilatkozta az elöljáró.
A bántalmazott férfi elmondása szerint ő nem szurkolóként volt jelen a tett helyszínén, hanem vásárolni indult, majd
A szurkolók azonban visszavágtak, szóváltás alakult ki, amely tettlegességig fajult. A rendőrség tájékoztatása szerint áldozat 47 éves, és egy 35 éves elkövető ellen indítottak eljárást a hatóságok.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
4 hozzászólás