
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Újabb vizsgálatot végeztek a 11-es számú Orotva Vadászterületen lelőtt vaddisznótetemen, amely a gyanú szerint sertéspestissel volt fertőzött. Az eredmény negatív lett, visszavonták a szigorításokat is.
2021. augusztus 27., 09:442021. augusztus 27., 09:44
2021. augusztus 27., 09:452021. augusztus 27., 09:45
„Az újabb teszt azonban negatív lett, ennek értelmében visszavonjuk az augusztus 26-án életbe léptetett szigorításokat” – tájékoztatott Puskás Elemér, Gyergyóditró polgármestere.

Állategészségügyi szigorítások léptek életbe csütörtöktől Gyergyóditró közigazgatási területén, miután a 11-es számú Orotva Vadászterületen sertéspestissel fertőzött vaddisznót lőttek le.
A községvezető elmondta, örülnek, hogy a térségben még nem jelent meg a sertéspestis, de ezt figyelmeztető jelnek tekintik, hogy fokozott óvatosságra van szükség, hiszen Hargita megyében jelen van a betegség.

Egyelőre nem tudják, hogyan kerülhetett be a sertéspestis abba a fenyédi gazdaságba, ahol az egyik állat elpusztulása miatt merült fel a fertőzés megjelenésének a gyanúja kedden.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
szóljon hozzá!