Fotó: Haáz Sándor
A csapatmunkát, illetve a közösség problémáinak felkarolását tartja a legfontosabbnak Bíró Barna Botond, akit a csütörtöki küldöttgyűlésen egyedüli jelöltként az RMDSZ udvarhelyszéki szervezetének elnökévé választottak a jelenlévők.
2018. április 19., 21:052018. április 19., 21:05
2018. április 19., 21:082018. április 19., 21:08
Bíró összesen 158 támogató, illetve 6 ellenvoksot kapott. A szavazás előtti beszédében hangsúlyozta, egy ember nem tudja helyettesíteni a területi szervezetet korábban vezető, nemrég elhalálozott Verestóy Attilát, az általa végzett munkát csupán úgy lehet pótolni, ha csapatként dolgoznak a szövetségi tagok.
Az elkövetkező időszak egyik legfontosabb feladatának tartja , hogy sikeresnek érezze magát a közösség.
– fogalmazott.
Fotó: Haáz Sándor
Fontosnak tartja az egyházakkal, iskolákkal, és a különböző intézményekkel való törődést, illetve a vidékfejlesztést is. Megválasztása után kijelölte az elnökség, illetve a különböző bizottságok tagjait, ám ügyvezető elnököt nem nevezett meg, mondván, hogy ezt ősszel teszi meg.
Fotó: Haáz Sándor
Udvarhelyszék meghatározó, hiszen anélkül nem lehet erős az országos szervezet – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök. Rámutatott, a párton belül nem lehet cél a különböző politikai tisztségek megszerzése, azok csupán eszközként használhatók a nép szolgálatában.
Fotó: Haáz Sándor
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
A halál témáját dolgozza fel az előadás, amelyet szombaton mutat be a Csíki Játékszín. A Kovács János meghal a humor és a dráma találkozására épít, amelyen egyszerre kacaghatnak és sírhatnak a nézők.
szóljon hozzá!