
A betegek fele a sürgősségről kerül a neurológiai osztályra
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház ideggyógyászati osztályának kilenc orvosa közül öt felmondott, így július 1-jétől csak négyen maradnak alkalmazásban, akik viszont nem tudják kilenc ember munkáját elvégezni. Ez átszervezését követelt meg, de így is Brassóba kell küldeni majd jó néhány beteget.
2023. június 02., 20:582023. június 02., 20:58
Személyes és nem személyes okok miatt távoznak az orvosok – mondta András Nagy Róbert kórházigazgató. Ez azt jelenti, hogy két, Brassóból bejáró doktor nem vállalja tovább az ingázást, illetve mások magánrendelőkben gyakorolják tovább hivatásukat. Ennek következtében
Ebben a szorult helyzetben azonban azt is meg kell lépniük, hogy az ügyelet nélkül maradó napokon csak a sürgősségi eseteket látják el, de a kórházi ellátására szoruló betegek bennfekvési idejét is csökkentik, amennyire lehet. Jelenleg havonta átlag 140 személyt bocsátanak ki a neurológiai osztályról, 50 százalékuk a sürgősségről kerül oda.
Sztrók, illetve agyér-katasztrófa esetén, ha trombolízisre van szükség, egyenesen Brassóba irányítják majd át a pácienst, hogy minél hamarabb megkaphassa a kezelést, míg a kevésbé súlyos eseteknél a sürgősségi ellátás után másnap kerülhet az osztályra a beteg. Jelenleg tehát a megyei kórház ideggyógyászati osztályán négy orvos teljesít szolgálatot: Popescu Ioana és Téglás Ágnes neurológus főorvosok, illetve Gál Zsuzsanna és Dávid Szuhánszky Réka szakorvosok, az osztályvezető – immáron közel 30 éve – Tompa György ideggyógyász főorvos.
Mint mondta, tárgyalásokat folytatnak két végzős rezidens orvossal és két szakorvossal is, akik más városi munkahelyükről helyeztetnék át magukat.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
szóljon hozzá!