
Fotó: Gergely Imre
Visszafogottabb, de más szempontból nagyobb ívű lett a gyergyószentmiklósi Örmény Művészeti Fesztivál.
2020. szeptember 13., 11:302020. szeptember 13., 11:30
A 10. évfordulóhoz illően nagyobb, színesebb fesztivált szeretett volna rendezni a gyergyószentmiklósi magyarörmény közösség, ám a járvány felülírta az elképzeléseket. Mégsem mondták le teljesen a megszervezését, hanem alkalmazkodtak az adott lehetőségekhez. A találkozás nem maradt el, hanem az online térbe költözött a hétvégén.
Amint Kulcsár László, a Gyergyói Örmény Katolikus Egyesület vezetője elmondta,
Fotó: Gergely Imre
Várták őket személyesen is, de erre a jelenlegi helyzetben nem kerülhetett sor. Élő online bejelentkezés révén azonban létrejött a találkozás.
Fotó: Gergely Imre
A közösségi ház termeiben kiállítások nyíltak meg, a kertben pedig az örmény konyha különlegessége, churut és más finomságok készültek. A közönség örmény táncbemutatót is láthatott gyergyói fiatalok előadásában, az új örmény ruhákban. A 10. Örmény Művészeti Fesztivál vasárnap a hagyományos örmény búcsúval zárul.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!