
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A Richter-skála szerint 4,1-es erősségű földrengés történt csütörtökön 15 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
2024. augusztus 01., 16:112024. augusztus 01., 16:11
2024. augusztus 01., 16:122024. augusztus 01., 16:12
A földmozgás 140 kilométeres mélységben következett be. Epicentruma 36 kilométerre volt Focşani-tól, 61 kilométerre Buzăutól, 74 kilométerre Sepsiszentgyörgytől és 86 kilométerre Brassótól – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet közlésére hivatkozva.
Idén a legnagyobb romániai földrengést, 4,3-as erősségűt szintén Vrancea megyében mérték január 15-én, a tavalyi év legerősebb földrengése pedig 5,7-es erősségű volt, és február 14-én következett be Gorj megyében.

A Richter-skála szerinti 5,7-es erősségű földrengést mértek kedden 15 óra 16 perckor Gorj megyében, Zsilvásárhely (Târgu-Jiu) környékén, 40 kilométeres mélységben – számolt be az Országos Földfizikai Intézet.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
Kelemen Hunor szerint a szövetség számára a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek frakciója alkotta koalíció újraalakítása jelenti az első számú opciót.
Újabb történelmi mélypontra süllyedt a lej az euróval szemben: a Román Nemzeti Bank (BNR) által szerdán közzétett árfolyam szerint egy euró 5,2688 lejbe kerül, 5,08 banival (0,97 százalékkal) többe, mint kedden.
szóljon hozzá!