
Archív felvétel
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Nyolcadik alkalommal rendezik meg Csíkszereda filmfesztiválját, a Filmszeredát. Az ezévi esemény azonban formabontó lesz, hiszen kizárólag női rendezők filmjeit vetítik majd az érdeklődőknek.
2024. június 23., 19:022024. június 23., 19:02
2024. június 23., 19:052024. június 23., 19:05
A szervezők minden évben arra törekednek, hogy egyes aspektusában másabb legyen a fesztivál elődeihez képest. Ebben az évben ez a másság abban mutatkozik meg, hogy kizárólag női rendezők filmjeit láthatja a nagyközönség. Mihály László, a Filmszereda szervezője szerint ez különösen fontos, hiszen
A fesztivál négynapos lesz (csütörtöktől vasárnapig tart majd, június 27. és 30. között), a teljes programot a Filmszereda honlapján és Facebook-oldalán találhatjuk meg.
A négy nap alatt szám szerint 15 filmet vetítenek, ezek között vannak erdélyi alkotók filmjei, de angol, román, francia és portugál produkció is.
továbbá a szervezők különböző gyermekfoglalkozásokkal is készülnek, amolyan gyermekmegőrzővel, hogy a szülők addig nyugodtan élvezhessék ezeket a nem mindennapi alkotásokat.
Mihály László továbbá kihangsúlyozta, hogy mivel a labdarúgó Európa-bajnoksággal egyidőre esik a fesztivál, sokan valószínűleg a futballnézést választják. Nem is kívánnak a szervezők ezzel versenyezni, azonban fontos, hogy
Az EB miatt egyébként a szabadtéri vetítésekről is lemondtak a szervezők.
Az esemény zárásaként vasárnap egy közönségtalálkozóval is készülnek, amelyre öt női rendezőt várnak majd beszélgetésre. Itt lesz a magyarországi Vermes Dorka (akinek egész estés mozifilmjét láthatja majd a közönség), továbbá négy erdélyi filmrendezőnő (nekik rövidfilmjeiket vetítik majd): Tompa Eszter, Moldovai Katalin, Farkas Ágnes Anna és a csíkszeredai Kassay Anna, aki Mari című rövidfilmjével nemrég a legjobb fiatal filmes díját nyerte el a Kassai Nemzetközi Filmfesztiválon.

Az elmúlt hetekben két rangos elismerésben is részesült Kassay Anna: Mari című filmjéért a Kassai Nemzetközi Filmfesztivál Legjobb Fiatal Filmes díját nyerte el, a Méhes György irodalmi pályázaton pedig első helyezést ért el próza kategóriában.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
szóljon hozzá!