
A lakók támogatására is számít Gálfi Árpád polgármester
Fotó: Beliczay László
Az erőszakot és más bűncselekményeket elítélő nyilatkozatot osztott meg a Facebookon Gálfi Árpád. Székelyudvarhely polgármestere szerint a megfogalmazottakat a helyi önkormányzati képviselők is támogatják, ugyanakkor a lakók összefogására is számít a városvezető.
2021. április 27., 11:122021. április 27., 11:12
2021. április 27., 14:412021. április 27., 14:41
Ezúttal neveket mellőzve, ám a múlt heti önkormányzati ülésen elhangzott, a Pethő családot bíráló felszólalására utalva adott ki nyilatkozatot Gálfi Árpád polgármester, bejelentve, hogy
A közlemény aláírói elítélik a fenyegetést, a zsarolást, a szabálytalankodásokat, illetve azokat, akik céljaik eléréséért vagy érdekeik érvényesítéséért az említetteken túl a lefizetésektől, illetve a lelki és testi bántalmazástól sem riadnak vissza. Mindemellett elhatárolódnak minden meggondolatlan vagy tudatos veszélyeztetéstől, bűncselekménytől, amely a közösség jóhiszemű tagjai ellen irányul.

Összefogásra szólította fel Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester az önkormányzati képviselőket, illetve a közösséget, hogy kiálljanak „a Pethő család által elkövetett bűncselekmények és szabályszegések” ellen, az áldozatok mellett.
Felszólítják ugyanakkor az igazságszolgáltató szerveket, hogy részrehajlás nélkül, maradéktalanul és időben avatkozzanak be, felelősen végezzék munkájukat.
– olvasható a nyilatkozat szövegében. Gálfi ugyanakkor felkér minden egyes polgárt, hogy az összefogás jegyében ők is támogassák állásfoglalásukat.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
1 hozzászólás