Hirdetés
Hirdetés

Gálfi: elfogadhatatlan, hogy „egy bizonyos család tagjai” mindent megtehessenek következmények nélkül

Gálfi Árpád polgármester •  Fotó: Erdély Bálint Előd

Gálfi Árpád polgármester

Fotó: Erdély Bálint Előd

Összefogásra szólította fel Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármester az önkormányzati képviselőket, illetve a közösséget, hogy kiálljanak „a Pethő család által elkövetett bűncselekmények és szabályszegések” ellen, az áldozatok mellett.

Fülöp-Székely Botond

2021. április 22., 14:292021. április 22., 14:29

„Meggyőződésem, hogy az álnokság, a gonoszság, a következmények nélküli bűncselekmények mindig csak akkor diadalmaskodhattak a történelem során, ha az a közösség, amelyik cselekedhetett volna, inkább tétlenül nézte, miként fajulhatnak el a dolgok” – kezdett beszédébe csütörtökön a városházán tartott képviselő-testületi ülésen Gálfi Árpád polgármester. Mint mondta,

az utóbbi időben egyre több felkérést kapott egy közösségi összefogás megszervezése érdekében, mert mint hangsúlyozta, elfogadhatatlan, hogy egy városban, „egy bizonyos család tagjai” mindent megtehessenek következmények nélkül.

„Nem megengedhető, hogy egy család bizonyos tagjainak, hol a fenyegetéseiről, zsarolásairól, hol a nyilvánvaló áramlopásáról, hol a közlekedésben elkövetett kihágásairól, száguldozásaikról, baleseteikről, károkozásaikról, hol egy rendőr brutális megveréséről, hol egy anya nyílt utcán történő megveréséről és terrorizálásáról olvasunk az újságban, és közben azt tapasztaljuk, hogy nem történik semmi. Ezek mindent megúsznak és szabadon járhatnak kelhetnek, mintha nem történt volna semmi” – fogalmazott az elöljáró.

Szerinte több furcsa okot is lehet a mögött feltételezni, ha az igazságszolgáltatás nem végzi a dolgát, de a tragédiákat meg kell előzni, nem utólag kell siránkozni. Ehhez pedig széles körű közösségi összefogás kell.

Idézet
A nekem címzett levelek egyértelműen kifejezik azt a közösségi igényt, amely szerint nem hagyhatjuk, hogy egy Pethő Attila nevű személy, aki már számtalan kihágást, bűncselekményt következmények nélkül megúszott, most éppen egy védtelen anyának és tizennégy éves gyerekének életét tegye tönkre a szemünk láttára

– szögezte le Gálfi. Rámutatott, hogy a hallottak szerint eddig mindig le kellett zárni az említett személy ellen indított ügyeket, mert az áldozatok visszavonták feljelentésüket.

Hirdetés

„Székelyudvarhely nem válhat egy olyan várossá, ahol egyesek a kapcsolataiknak vagy a vagyonuknak köszönhetően bármit megengedhetnek maguknak következmények nélkül. Mit várhatunk el gyermekeinktől, fiataljainktól, ha azt látják, hogy egy Pethő nevű személy 120km/órával közlekedhet a városban, száguldva előzhet a gyalogátjárón, veszélyeztetheti bárkinek az életét, elmenekülhet egy közúti ellenőrzés helyszínéről, brutálisan megverhet egy helyi rendőrt, nyílt utcán bántalmazhat egy anyát, majd terrorizálhatja, fenyegetheti, megkeserítheti az életét, rettegésben tartva őt és kislányát. Mindezt következmények nélkül” – fakadt ki a polgármester. Rámutatott,

a döntéshozóknak kötelező a törvény eszközeivel élni és az igazságszolgáltatáshoz fordulni, ugyanakkor, ha nem történik semmi érdemleges intézkedés, akkor muszáj más törvényes megoldásokhoz folyamodni.

Erre egy közösségi szerveződés lenne a legmegfelelőbb, amelyre már volt tüntető felvonulásokig fajuló példa, amely eredményekkel járt – jelentette ki Gálfi. Kiemelte, a bűncselekmények nem veszítenek súlyukból csak azért, mert „fehér inges, nyakkendős jómódú üzletemberek követik el.” Ezek után felkérte a jelenlévő döntéshozókat, hogy egy közös nyilatkozattal, illetve szükség esetén tettekkel is támogassák azokat a lakókat, akik a Pethő család miatt kárt szenvedtek.

„Mondjuk ki közösen, hogy elég volt ebből, akkor is, ha az elkövetők a Pethő család tagjai. Mondjuk ki közösen, hogy várjuk az igazságszolgáltatás, minél előbbi látványos intézkedéseit. Elég volt a maszatolásból” – zárta beszédét Gálfi Árpád. Az elhangzottakat néma csend fogadta.

A rendkívül súlyos polgármesteri kijelentések kapcsán az érintettség jogán lehetőséget szerettünk volna biztosítani a reagálásra az elhangzottakkal kapcsolatban a név szerint említett Pethő Attila számára, ám nem értük el telefonon. Ezután édesapja, Pethő József számát tárcsáztuk, aki közölte, egyeztetnie kell az ügyvédjével a további lépésekről, addig nem kíván nyilatkozni.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 21., szombat

Három szivart is rejtett a Szent Miklós templom toronygömbje

A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.

Három szivart is rejtett a Szent Miklós templom toronygömbje
Hirdetés
2026. március 21., szombat

Eljárást indítottak egy román nővel szemben egy brit tengeralattjáró-bázisnál történt incidens kapcsán

Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.

Eljárást indítottak egy román nővel szemben egy brit tengeralattjáró-bázisnál történt incidens kapcsán
2026. március 21., szombat

Folytatódnak szerdán elsüllyedt vontatóhajó kutató műveletei a Midia kikötő térségében

A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.

Folytatódnak szerdán elsüllyedt vontatóhajó kutató műveletei a Midia kikötő térségében
2026. március 21., szombat

Súlyos buszbaleset történt Galac megyében: egy személy életét vesztette, 14-en megsérültek

Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.

Súlyos buszbaleset történt Galac megyében: egy személy életét vesztette, 14-en megsérültek
Hirdetés
2026. március 21., szombat

Már minden kúton 9 lej fölött van az üzemanyag ára

Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.

Már minden kúton 9 lej fölött van az üzemanyag ára
2026. március 20., péntek

Új lehetőségeket körvonalazott a székelyföldi gazdák számára a Sepsiszentgyörgyre látogató magyar agrárminiszter

Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.

Új lehetőségeket körvonalazott a székelyföldi gazdák számára a Sepsiszentgyörgyre látogató magyar agrárminiszter
2026. március 20., péntek

Romlik a lakosság vásárlóereje, a világjárvány óta nem volt ekkora visszaesés a kiskereskedelemben

A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.

Romlik a lakosság vásárlóereje, a világjárvány óta nem volt ekkora visszaesés a kiskereskedelemben
Hirdetés
2026. március 20., péntek

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván

Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván
2026. március 20., péntek

Magyarország mezőgazdasági minisztere: bízzanak a hazai termelők keze munkájának eredményében

A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.

Magyarország mezőgazdasági minisztere: bízzanak a hazai termelők keze munkájának eredményében
2026. március 20., péntek

Kövér László: egy magyar nemzet van

Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.

Kövér László: egy magyar nemzet van
Kövér László: egy magyar nemzet van
2026. március 20., péntek

Kövér László: egy magyar nemzet van

Hirdetés