
Fotó: Boda L. Gergely
A román kormány a zöldségtermesztők segítségére sietett egy határozattal, így idéntől évente 3000 eurós támogatásra pályázhatnak.
2017. május 11., 18:422017. május 11., 18:42
A támogatásra – 3 euró négyzetméterenként – azok pályázhatnak, akik 1000 négyzetméteres zárt területen négyzetméterenként 2 kilogramm paradicsomot termesztenek, és igazolják, hogy évente 2000 kilogrammot értékesítenek.

Nem paradicsomtermő vidékként ismert Udvarhelyszék, mégis erre a zöldségfajtára áll át több termelő, ugyanis a mezőgazdasági minisztérium komoly anyagi támogatást nyújt a termesztőknek.
A mezőgazdasági miniszter Petre Daea elmondta, úgy tájékoztatták, hogy Maros megyében több mint 4000-en jelentkeztek erre a támogatási formára, ami azt jelenti, hogy több mint 8000 tonnát fognak termeszteni idén paradicsomból. A miniszter Beresztelkére is ellátogatott, ahol találkozott egy olyan zöldségtermesztővel, aki csatlakozott ehhez a programhoz.
Ileana Guşatu agrármérnök, a Maros Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője úgy nyilatkozott, hogy a program arra hivatott, hogy a belső fogyasztásra szükséges paradicsomot belföldi termésből biztosítsuk, s ezáltal csökkenjen a behozatalból származó paradicsom mennyisége a hipermarketekben, egyszersmind megvalósuljon a hipermarketekben az 51 százalékot kitevő hazai árumennyiséget előíró kormányhatározat.
Mint tájékoztattak, Maros megyében az első programba beiratkozó paradicsomtermesztő már le is szállította az Auchan hipermarketnek az első ciklusra leszerződött termést. A beresztelki Serele Darin Kft. május 3-ára átadott az üzletlánc megyebeli képviseletének 2532 kiló paradicsomot 7 lej plusz áfa nagyker áron.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
szóljon hozzá!