
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta az Országos Drogellenes Ügynökség átszervezését úgy, hogy a kábítószer-használók integrált ellátását az egészségügyi intézmények biztosítsák, a drogellenes közpolitikák koordinálása pedig a kormányfő közvetlen hatáskörébe kerül a miniszterelnöki kancellária révén – tájékoztatott a kabinet ülése után a kormányszóvivő.
2024. december 12., 19:112024. december 12., 19:11
Mihai Constantin szerint a civil szervezetekkel és a szakemberekkel folytatott megbeszélések nyomán hozott intézkedések „nagyobb hangsúlyt fektetnek a megelőzésre és az integrált segítségnyújtásra” a kábítószer-fogyasztás áldozatai, különösen a kiskorúak számára, akiknek különleges támogatásra van szükségük. A kormányszóvivő rámutatott:
amely átveszi az Országos Drogellenes Ügynökség feladatait a tiltott kábítószer-használat megelőzése, valamint az ezzel kapcsolatos közpolitikák kialakítása, koordinálása, kiértékelése és nyomon követése terén. Ezzel párhuzamosan
Az átszervezéskor átveszik az drogprevenciós hatóság (ANA) keretében működő regionális és megyei drogprevenciós, kiértékelő és tanácsadó központok humán erőforrását.
Egy másik kormányhatározat megerősíti az egészségügyi minisztérium fennhatósága alá tartozó országos mentálhigiénés és drogellenes központ szerepét. Ez a közintézmény fogja biztosítani a mentálhigiénés közpolitikák országos szintű koordinációját, végrehajtását és kiértékelését – számolt még be Constantin.
Ezek a változások összhangban vannak a 2022-2026 közötti időszakra vonatkozó országos drogstratégiával – mutatott még rá a kormányszóvivő.
Összesen 21 Hargita megyei településen szűnnek meg az egy hónapja elrendelt szigorú korlátozások, amelyeket egy sertéspestisgóc kialakulása miatt kellett elrendelni.
Két autó ütközött össze vasárnap este a marosvásárhelyi Dózsa György utcában, a balesetben ketten sérültek meg – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Két telephelye van annak a bukaresti fogászati klinikának, amelyiken csütörtök este meghalt egy kétéves kislány, és az egyik telephely nem rendelkezik a biztonságos általános érzéstelenítéshez szükséges alapvető felszereltséggel.
Csak anyagi kár keletkezett a vasárnap délutáni madéfalvi balesetben, amely során egy sofőr lesodródott az útról és előbb egy kerítésnek, majd egy villanyoszlopnak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök is indul a Buzău megyei tanács elnöki tisztségéért a december 7-i időközi választáson.
Lőtt sebbel a fején, holtan találtak rá az otthonában egy 24 éves Argeș megyei rendőrre – közölte a Giurgiu megyei rendőrség.
Teljesen kiégett pénteken egy székelyszenterzsébeti gazda kombájnja; mivel a mezőgazdasági gép családja megélhetését jelentette, gyűjtést szervezett számára az újszékelyi önkormányzat.
Aggasztónak tartja Dumitru Chisăliță, hogy bár az elmúlt egy hónapban több halálos áldozattal vagy sérülésekkel járó gázrobbanás és tűzeset is történt az országban, a hatóságok nem hoztak az újabb incidensek megelőzését szolgáló intézkedéseket.
Sepsiszentgyörgyön akár 800 lejre is megbüntethetik azt a sofőrt, aki más által bérelt parkolóhelyre áll be autójával, Kézdivásárhelyen nemrég emelték 400 lejre a bírság felső értékét. Ám jó tudni: a helyi rendőrég riasztása nélkül is van megoldás.
Országszerte több mint 600 jogosítványt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések nyomán.
szóljon hozzá!