
Fotó: Marcel Ciolacu/Facebook
Az államfő és a miniszterelnök egyaránt gratulált a román labdarúgó-válogatottnak hétfőn este a németországi Európa-bajnokságon elért Ukrajna elleni győzelemhez.
2024. június 18., 08:142024. június 18., 08:14
„Felemelő győzelmet aratott ma (hétfőn – szerk. megj.) a labdarúgó-válogatottunk az első mérkőzésén az Euro 2024-es Európa-bajnokságon. Gratulálunk a trikolóroknak ehhez a teljesítményhez, és sok sikert kívánunk a jövőre nézve! Hajrá Románia!” – írta a Facebook-oldalán Klaus Iohannis.
A bajorországi látogatáson tartózkodó Marcel Ciolacu jelen volt a müncheni Allianz Aréna lelátóján a Románia-Ukrajna mérkőzésen.
„Büszke vagyok arra, hogy a román válogatottal és a szurkolókkal együtt lehetek a müncheni labdarúgó-Európa-bajnokságon. Szép volt, srácok!
– idézi az Agerpres hírügynökség a miniszterelnököt.
A román válogatott 3–0-ra legyőzte az ukrán csapatot hétfőn a müncheni Allianz Arénában a németországi labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának első mérkőzésén.

Szenzációs teljesítménnyel rukkolt elő bemutatkozó mérkőzésén a román labdarúgó-válogatott a németországi Európa-bajnokságon, hétfőn délután nagy meglepetésre 3–0-ra diadalmaskodott Ukrajna ellen.

Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn hivatalos látogatást tesz Bajorországban a román-bajor kétoldalú kapcsolatok fennállásának 25. évfordulója alkalmából – közölte a kormány sajtóirodája.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
Házkutatást tartottak hétfőn Maros megyében egy 2021 és 2026 között történt többszörös sikkasztás ügyében, amely során 136 ezer lejjel károsítottak meg egy állami intézményt – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
szóljon hozzá!