Újabb adományban részesültek a csíksomlyói tűzvész károsultjai, a főként egészségügyi fogyóanyagokból álló két kisbusznyi segélyszállítmányt Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai adták át kedden délelőtt az Erőss Zsolt Arénában. A szakemberek a kézzelfogható segítség mellett a romakérdésben szerzett tapasztalataikat, tudásukat is felajánlották a helyzet rendezése érdekében.
2021. február 02., 14:062021. február 02., 14:06
2021. február 02., 16:312021. február 02., 16:31
Fotó: Veres Nándor
Újabb adományban részesültek a csíksomlyói tűzvész károsultjai, a főként egészségügyi fogyóanyagokból álló két kisbusznyi segélyszállítmányt Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai adták át kedden délelőtt az Erőss Zsolt Arénában. A szakemberek a kézzelfogható segítség mellett a romakérdésben szerzett tapasztalataikat, tudásukat is felajánlották a helyzet rendezése érdekében.
2021. február 02., 14:062021. február 02., 14:06
2021. február 02., 16:312021. február 02., 16:31
Fotó: Veres Nándor
A Gyulafehérvári Caritas meghívására Csíkszeredába látogattak kedden Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai. Langerné Victor Katalin, társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár és Sztojka Attila, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság főigazgatója a látogatás első mozzanataként az Erőss Zsolt Arénába látogattak, ahol
Fotó: Veres Nándor
A sportcsarnokban tartott sajtótájékoztatón elsőként Korodi Attila csíkszeredai polgármester, majd Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke köszöntötték a vendégeket, köszönetet mondva az adományokért. Ezt követően Langerné Victor Katalin felelős helyettes államtitkár beszélt bővebben látogatásuk három céljáról. Mint mondta, elsősorban együttérzéssel érkeztek, magyar emberekként magyar embereknek kívánnak segíteni. Ezzel kapcsolatosan felelevenítette, hogy
Fotó: Veres Nándor
Ennek megfelelően a tegnapi segélyszállítmány többek között
A látogatás második célja ezek átnyújtása volt, a harmadik, leghosszabb távú pedig a tudásuk átadása.
„2010-ben a magyar kormány komoly döntést és egy szemléletváltást hozott, amikor az addig eltitkolt, eltakart, elhallgatott romaproblémát, szegénységet fogta, és kitette az asztalra. Azt mondta, hogy innentől kezdve erről őszintén kell beszélnünk. Emellett komoly anyagi támogatást is nyújtott, és készült egy stratégia, illetve egy intézkedési terv. Közösen együtt, romák és nem romák, elindultunk egy megtervezett úton, amelyhez komoly finanszírozást is kaptunk hazai és uniós forrásokból.
– húzta alá Langerné Victor Katalin.
Fotó: Veres Nándor
Hogy mindez Székelyföldön is megvalósulhasson, az adományok átadását követően szakmai megbeszélésekkel folytatódott a program, és a keddi találkozó nem egyszeri alkalom lesz, hanem
Fotó: Veres Nándor
Sztojka Attila, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság főigazgatója innovatív foglalkoztatási és képzési programokkal kapcsolatos tudását adja át, Langerné Victor Katalin pedig főként a gyermekekbe való befektetésről, az oktatásukról, illetve a roma nők foglalkoztatásáról fog beszélni.
Mint ismert, közel egy hónapja, január 7-én gyulladt ki Csíkszeredában a Somlyó utcai romatelep, amelynek következtében több száz személy vált hajléktalanná. A szerencsétlenséget követően 261 személyt ideiglenesen az Erőss Zsolt Arénába szállásoltak el, mintegy két héttel ezelőtt azonban többen úgy döntöttek, hogy visszaköltöznek a Somlyó utca 33-ba. Jelenleg 126 személy tartózkodik továbbra is a sportcsarnokban.
A témával egyébként a múlt heti Székelyhon Tv, Nézőpont műsorában is részletesen foglalkoztunk.

A Nézőpont aktuális műsorában a somlyói tűzvész következtében földönfutóvá vált lakók további, lehetséges sorsáról beszélgettünk Csíkszereda alpolgármesterével, Sógor Enikővel, valamint András Loránd önkéntessel.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
1 hozzászólás