Újabb adományban részesültek a csíksomlyói tűzvész károsultjai, a főként egészségügyi fogyóanyagokból álló két kisbusznyi segélyszállítmányt Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai adták át kedden délelőtt az Erőss Zsolt Arénában. A szakemberek a kézzelfogható segítség mellett a romakérdésben szerzett tapasztalataikat, tudásukat is felajánlották a helyzet rendezése érdekében.
2021. február 02., 14:062021. február 02., 14:06
2021. február 02., 16:312021. február 02., 16:31
Fotó: Veres Nándor
Újabb adományban részesültek a csíksomlyói tűzvész károsultjai, a főként egészségügyi fogyóanyagokból álló két kisbusznyi segélyszállítmányt Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai adták át kedden délelőtt az Erőss Zsolt Arénában. A szakemberek a kézzelfogható segítség mellett a romakérdésben szerzett tapasztalataikat, tudásukat is felajánlották a helyzet rendezése érdekében.
2021. február 02., 14:062021. február 02., 14:06
2021. február 02., 16:312021. február 02., 16:31
Fotó: Veres Nándor
A Gyulafehérvári Caritas meghívására Csíkszeredába látogattak kedden Magyarország Belügyminisztériumának társadalmi felzárkózásért és esélyteremtésért felelős főmunkatársai. Langerné Victor Katalin, társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár és Sztojka Attila, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság főigazgatója a látogatás első mozzanataként az Erőss Zsolt Arénába látogattak, ahol
Fotó: Veres Nándor
A sportcsarnokban tartott sajtótájékoztatón elsőként Korodi Attila csíkszeredai polgármester, majd Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke köszöntötték a vendégeket, köszönetet mondva az adományokért. Ezt követően Langerné Victor Katalin felelős helyettes államtitkár beszélt bővebben látogatásuk három céljáról. Mint mondta, elsősorban együttérzéssel érkeztek, magyar emberekként magyar embereknek kívánnak segíteni. Ezzel kapcsolatosan felelevenítette, hogy
Fotó: Veres Nándor
Ennek megfelelően a tegnapi segélyszállítmány többek között
A látogatás második célja ezek átnyújtása volt, a harmadik, leghosszabb távú pedig a tudásuk átadása.
„2010-ben a magyar kormány komoly döntést és egy szemléletváltást hozott, amikor az addig eltitkolt, eltakart, elhallgatott romaproblémát, szegénységet fogta, és kitette az asztalra. Azt mondta, hogy innentől kezdve erről őszintén kell beszélnünk. Emellett komoly anyagi támogatást is nyújtott, és készült egy stratégia, illetve egy intézkedési terv. Közösen együtt, romák és nem romák, elindultunk egy megtervezett úton, amelyhez komoly finanszírozást is kaptunk hazai és uniós forrásokból.
– húzta alá Langerné Victor Katalin.
Fotó: Veres Nándor
Hogy mindez Székelyföldön is megvalósulhasson, az adományok átadását követően szakmai megbeszélésekkel folytatódott a program, és a keddi találkozó nem egyszeri alkalom lesz, hanem
Fotó: Veres Nándor
Sztojka Attila, a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság főigazgatója innovatív foglalkoztatási és képzési programokkal kapcsolatos tudását adja át, Langerné Victor Katalin pedig főként a gyermekekbe való befektetésről, az oktatásukról, illetve a roma nők foglalkoztatásáról fog beszélni.
Mint ismert, közel egy hónapja, január 7-én gyulladt ki Csíkszeredában a Somlyó utcai romatelep, amelynek következtében több száz személy vált hajléktalanná. A szerencsétlenséget követően 261 személyt ideiglenesen az Erőss Zsolt Arénába szállásoltak el, mintegy két héttel ezelőtt azonban többen úgy döntöttek, hogy visszaköltöznek a Somlyó utca 33-ba. Jelenleg 126 személy tartózkodik továbbra is a sportcsarnokban.
A témával egyébként a múlt heti Székelyhon Tv, Nézőpont műsorában is részletesen foglalkoztunk.

A Nézőpont aktuális műsorában a somlyói tűzvész következtében földönfutóvá vált lakók további, lehetséges sorsáról beszélgettünk Csíkszereda alpolgármesterével, Sógor Enikővel, valamint András Loránd önkéntessel.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
1 hozzászólás