
Nem valószínű, hogy idén megoldható az útkarbantartás a Malom utcában
Fotó: Csató Andrea
Új szerződést kellett kötni Székelyudvarhelyen az idei nyári útkarbantartások elvégzéséhez, aminek a végéhez közelednek a felek, így remélhetőleg nem maradnak el a betervezett munkálatok. Egy korábban beígért utcában azonban bizonytalanná vált a javítások elvégzése.
2024. augusztus 02., 10:052024. augusztus 02., 10:05
Hatszázezer lejt csoportosított át legutóbbi soros ülésén a székelyudvarhelyi önkormányzat útkarbantartási munkálatokról az elmaradt hóeltakarítási számlák kifizetésére, valamint a városi tömegközlekedés támogatására. Ezért is érdeklődtünk a polgármesteri hivatalnál, hogy ez mennyiben befolyásolja az idei, még el sem kezdett útjavításokat.
A polgármesteri hivatal rendszerint kétéves szerződést köt az útkarbantartási munkálatokat végző kivitelezővel, ám a dokumentumok érvényessége tavaly lejárt, így a helyi költségvetés elfogadását követően közbeszerzési eljárást kellett indítani egy újabb építkezési cég megbízása érdekében – tudta meg a Székelyhon Zörgő Noémitől, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal szóvivőjétől. Mint mondta, már nagyrészt lezajlott a procedúra, nyertest is hirdettek.
A munkálat elvégzésének jogát egyébként több cég nyerte el, akik közösen pályáztak.
Amint ez megtörtént, elkezdődhet az utak karbantartása.
Az útkarbantartások részeként rendbe kell hozni a kövezett utakat, illetve betömik a kátyúkat Székelyudvarhely teljes területén.
Fotó: Csató Andrea
Év elején, a költségvetés-tervezet elfogadását megelőzően azt ígérték a hivatal munkatársai, hogy a felsoroltaknál komolyabb javítási munkálatok lesznek a Cipészek, a Szabók, a Lakatosok, a Kós Károly és a Malom utcákban. Ezeket annak függvényében végzik majd el, hogy miként haladnak a kátyúzásokkal. A szóvivő azonban közölte,
Jelenleg a helyzet tisztázása zajlik, ezt követően pedig egyezségre kell jussanak az egyház képviselőivel. Éppen ezért nem tudni, hogy a Malom utcában mikor végezhetik el a karbantartási munkálatokat.
Fotó: Csató Andrea
Zörgő Noémi ugyanakkor aláhúzta, egyelőre a pénzek átcsoportosításától függetlenül is van elég pénz a hivatal műszaki osztályánál a beígért javítások elvégzésére.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
1 hozzászólás