
Fotó: Pinti Attila
Megnyílnak a szécsenyi sportpark kapui augusztus elsejétől minden érdeklődő előtt. A létesítmény ezentúl minden nap 10 és 21 óra között lesz nyitva.
2024. július 30., 19:492024. július 30., 19:49
„Örömmel értesítünk mindenkit, hogy augusztus elsején 10 órakor megnyílik a Szécsenyi Sportpark” – adta hírül a létesítményt ügykezelő Csíki Sportcentrum a Facebook-oldalán.
Fotó: Pinti Attila
Programja szerint
Fotó: Pinti Attila
A sportpark megnyitása nem volt akadályoktól mentes, mint korábban beszámoltunk, június elején nyitották meg először, majd sokáig zárva tartott, amit azzal magyaráztak, hogy állandó felügyeletet kell biztosítsanak, ehhez pedig munkaerőt kellett alkalmazniuk, amelyet a közszférában bevezetett alkalmazásstop hátráltatott mostanáig.

Felügyeletre van szükség a Csíkszeredai Sportpark működtetéséhez, ennek megoldása után nyithat meg véglegesen a létesítmény. Páll Andrea, a sportparkot ügykezelő Csíki Sportcentrum ügyvezetője szerint ez napok kérdése.

Még mindig nem látogatható a szécsenyi sportpark, az állami szférát érintő alkalmazásstop hátráltatta, hogy új munkaerőt alkalmazzanak a létesítmény felügyeletére. Bors Béla alpolgármester szerint ez a gond július végéig megoldódhat.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
Bár a Hargita megyei csendőrség jelentős létszámhiánnyal küzd, a tavalyi évük így is rendkívül intenzív volt: közel 6 ezer küldetésük és több mint 500 rendvédelmi beavatkozásuk volt. A jövőben az állandó őrszolgálatot mozgékony járőrszolgálat váltja fel.
Drónra bukkantak csütörtökön a Fekete-tenger partján, Costinești üdülőtelep közelében.
Tavaly országszerte 92 219 jármű műszaki állapotát vizsgálták meg közúti ellenőrzéseik során a Román Gépjármű-nyilvántartási Hatóság (RAR) felügyelői, és a megállított járművek 38,5 százalékát nem megfelelő műszaki állapotúnak minősítették.
1 hozzászólás