
Fotó: Pinti Attila
Megnyílnak a szécsenyi sportpark kapui augusztus elsejétől minden érdeklődő előtt. A létesítmény ezentúl minden nap 10 és 21 óra között lesz nyitva.
2024. július 30., 19:492024. július 30., 19:49
„Örömmel értesítünk mindenkit, hogy augusztus elsején 10 órakor megnyílik a Szécsenyi Sportpark” – adta hírül a létesítményt ügykezelő Csíki Sportcentrum a Facebook-oldalán.
Fotó: Pinti Attila
Programja szerint
Fotó: Pinti Attila
A sportpark megnyitása nem volt akadályoktól mentes, mint korábban beszámoltunk, június elején nyitották meg először, majd sokáig zárva tartott, amit azzal magyaráztak, hogy állandó felügyeletet kell biztosítsanak, ehhez pedig munkaerőt kellett alkalmazniuk, amelyet a közszférában bevezetett alkalmazásstop hátráltatott mostanáig.

Felügyeletre van szükség a Csíkszeredai Sportpark működtetéséhez, ennek megoldása után nyithat meg véglegesen a létesítmény. Páll Andrea, a sportparkot ügykezelő Csíki Sportcentrum ügyvezetője szerint ez napok kérdése.

Még mindig nem látogatható a szécsenyi sportpark, az állami szférát érintő alkalmazásstop hátráltatta, hogy új munkaerőt alkalmazzanak a létesítmény felügyeletére. Bors Béla alpolgármester szerint ez a gond július végéig megoldódhat.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.
Idén januárban és februárban 13,17 százalékkal 1091-re nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma 2025 első két hónapjához viszonyítva – derül ki a cégnyilvántartási hivatal (ONRC) honlapján közzétett adatokból.
Meg is betegedhetünk, ha nem megfelelő húsból fogyasztunk, ezért csak ellenőrzött helyről vásároljunk, és kerüljük az interneten hirdetett, nem ellenőrzött termékeket. Hargita megyében elkezdődtek a húsvét előtti élelmiszer-biztonsági ellenőrzések.
Tavaly átlagban 4,917 millió nyugdíjast tartottak számon Romániában, mintegy 42 ezerrel kevesebbet, mint 2024-ben; az átlagnyugdíj 13,8 százalékkal 2936 lejre nőtt egy év alatt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet pénteken közzétett adataiból.
Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
1 hozzászólás