
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kétszer is megszólalnak a riasztójelzések kedden Székelyudvarhelyen, ahol átfogó gyakorlatra készülnek a helyi hivatásos tűzoltók. A felkészítő művelet során iskolákat ürítenek ki, ugyanakkor tűzoltást is imitálnak – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
2023. május 22., 17:532023. május 22., 17:53
Először délelőtt tizenegy órakor hallhatják a katasztrófára figyelmeztető jelzést a székelyudvarhelyiek (öt, egyenként 16 másodpercig tartó hangjelzés, köztük 10 másodperces szünetekkel), amivel egy időben
Utóbbi során a tűzoltást gyakorolják a szakemberek, illetve egy személy megmentése is szerepel a feladataik között.
Az átfogó gyakorlat részeként földrengés miatt fogják kiüríteni a Móra Ferenc, az Orbán Balázs, a Benedek Elek és a Marin Preda iskolákat. A feladatok elvégzésébe a fenyédi és a máréfalvi önkéntes tűzoltókat is bevonják. Ezt követően,
A katasztrófavédelmi felügyelőség közli, hogy a gyakorlat célja egyebek mellett a riasztórendszer működésének felmérése (például, hogy mennyire hallszik a hangjelzés a város területein, mennyire felismerhetők a jelzések), illetve a megfelelő viselkedés begyakorlása vészhelyzetek esetére – akár az önkéntes tűzoltókkal együttműködve.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
1 hozzászólás