Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Forgalomkorlátozásra és útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen a Függetlenség utcában október 1-jén és 2-án, kedden és szerdán – értesít a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
2024. szeptember 30., 12:342024. szeptember 30., 12:34
Tilos lesz a parkolás a Függetlenség sugárút Ady Endre és Tábor utcák között, ugyanis kedden az aszfaltozáshoz szükséges előkészítő munkálatokat végzi a kivitelező, majd szerdán aszfaltoznak a Szarkakő és Ady Endre utcák közötti szakaszon.
A munkálatok ideje alatt lezárják a sugárút érintett részét, a Tábor-negyedet érintő autóbuszok pedig az Ady Endre és Tábor utca vonalán közlekednek majd, az ideiglenes megálló az Orbán Balázs iskola előtt lesz – írják.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés végleges.
Június 14-én rendhagyó zenei esemény lesz Csíksomlyón: a Bagossy Brothers Company ad koncertet „Csillag az égen” címmel. Ez az egyetlen koncert ezzel a műsorral egész Erdélyben, exkluzív helyszínen, a csíksomlyói nyeregben.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas szintű orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
Áprilisban márciushoz képest 44 lejjel, azaz -0,8 százalékkal 5647 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9415 lej volt, 80 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Nem tágít a medve a Csíkszeredához tartozó Szécsenyből, ezúttal fényes nappal, péntek délelőtt bukkant fel lakott területen a vadállat.
Spontán tüntetést tartottak péntek délelőtt a parajdi sóbánya előtt a Salrom alvállalkozójának számító Sal Sind Kft. alkalmazottai, kártérítést követelve az elbocsátásuk miatt.
Elfogyóban vannak a vízhálózati tartalékok Dicsőszentmártonban, miután péntek reggel lezárták a Kis-Küküllő vizének bevezetését a helyi vízműhöz. A vízellátást ideiglenesen vízosztó pontokon keresztül biztosítják.
Az összes természetvédelmi területet belefoglalták a román állam közvagyonának a leltárába. Így ma Hargita megyéből is több ezer hektár a román állam köztulajdona, köztük a 60 hektáros parajdi Sóhát természetvédelmi terület.
Ivóvíz-ellátási gondok miatt palackozott vízosztást szerveznek június 14-én Gyulakután, Havadtőn és Kelementelkén. A polgármesteri hivatal önkéntes segítőket vár a kiosztás lebonyolításához.
Egy 1-től 10-ig terjedő skálán a kormányalakítás folyamata 7,5-8-nál tart – jelentette ki csütörtök este Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnökét az eddig eredménytelennek tűnő koalíciós tárgyalásokról kérdezték az Antena3 hírtelevízió stúdiójában.
szóljon hozzá!