
Képünk illusztráció
Fotó: Csató Andrea
Forgalomkorlátozásra kell számítani kedden a székelyudvarhelyi Orbán Balázs és Méhek utcák találkozásánál, ugyanakkor néhány háztartásban áramszünet is várható villanyoszlopcsere miatt – olvasható Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának közleményében.
2024. július 30., 09:112024. július 30., 09:11
A villamossági vállalat értesítése szerint kedden az Orbán Balázs és a Méhek utca találkozásánál villanyoszlopot fognak cserélni, a munkálatot reggel 9 és este 8 óra között végzi el a szolgáltató. Ebben az időszakban forgalomkorlátozásra kell számítani a munkálat helyszínén, a biztonság kedvéért a forgalmat rendőrök fogják irányítani.
Az oszlopcsere ideje alatt ugyanakkor szünetelni fog az áramszolgáltatás az Orbán Balázs utcában a 9–29. és a 4–30. házszámok között, a Méhek utcában, a Petőfi Sándor utcában, illetve a Vár utcában a 6–8., valamint az 5–7. házszámok között.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
szóljon hozzá!