
Fotó: Barabás Ákos
Tervezett javítási munkálatok miatt felfüggesztik az áramszolgáltatást Parajdon és Csíkszereda néhány utcájában március 5-én.
2024. február 27., 20:272024. február 27., 20:27
Az országos villanyhálozatért felelős DEER Hargita megyei kirendeltsége közleményében hívta fel a figyelmet, hogy március 5-én áramszünetre lehet számítani Parajd egészében 9 és 14 óra között.
Ugyancsak tervezett javítások miatt nem lesz villanyáram-szolgáltatás március 5-én Csíkszeredában 8–16 óra között a Fürdő utcában a 32–66., 72, 29–69C házszámok alatt, illetve a Hajnal utcában a 2–12. és 1–3. házszámok között, illetve a Halász és a Tavasz utcákban.
További információkért a 0800 500 929-es zöldszámot lehet hívni.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
szóljon hozzá!