
Dolgoznak a volt gyergyószentmiklósi oltóközpontnál. Hamarosan itt működik a pszichiátriai szakrendelés és a fizioterápia is
Újabb szakorvosokkal bővült a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház személyzete, és ennek köszönhetően újabb helyiségeket kellett kialakítani az új szolgáltatások számára. Több rendelő nyílik a Kórház utcában a volt oltóközpont helyén, és a járóbeteg-szakellátás épületében is új szolgáltatások lesznek elérhetők.
2023. július 24., 13:022023. július 24., 13:02
Munkálatok zajlanak:
A kabinet a bezárt oltóközpont helyén fog működni, itt Kiss Róbert fogadja majd a pácienseket. Ebbe az épületbe költözik hamarosan a fizioterápia is, természetesen minden rendelkezésre álló felszereltségével és szolgáltatásával együtt – közölte Fülöp Enikő kórházmenedzser.
A „polin”, vagyis a járóbeteg-rendelőintézetben felszabaduló helyiségben
Jelenleg Hargita megyében ő az egyedüli plasztikai sebész orvos, így várhatóan nemcsak Gyergyóból, hanem máshonnan is érkeznek hozzá majd a betegek. Nemrégiben nyílt meg meg a kórház második diabetológusa, Trucza Orsolya rendelője is.
Fotó: Barabás Orsolya
Újdonság még, hogy egynapos bennfekvési rendszerben
Fülöp Enikő elmondta még, hogy a kórháznak most már erre specializálódott sürgősségi orvosa is van Horváth Renáta személyében. Ugyanakkor rámutatott, hogy
„A sürgősségi ellátás a sürgősségi esetek számára van. Az nem sürgősségi eset, ha valaki három hete megütötte a lábát, és azután jelentkezik. Nagyon sok esetet a háziorvos meg tud oldani, és ha mégsem, akkor szakorvoshoz tudja irányítani a beteget.
A sürgősségen küldőpapírt sem lehet adni, tehát aki itt jelentkezik olyan problémával, ami valójában nem sürgősségi eset, az úgyis a háziorvoshoz kell forduljon” – tisztázta a napi szinten előforduló téves eljárás megfelelő módját a gyergyószentmiklósi kórházmenedzser.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
szóljon hozzá!