
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Ismét a csíkzsögödi Lukoil benzinkút közelében járt a medve szerda este, a hatóságok Ro-Alert figyelmeztetést küldtek a nagyvad jelenléte miatt.
2024. május 15., 23:362024. május 15., 23:36
2024. május 15., 23:372024. május 15., 23:37
Mint ismert, nem telik el úgy nap, hogy ne jeleznék a medve jelenlétét, mostanában a nagyvadak különösen Udvarhelyszéken és Csíkszereda környékén aktívak. Csíksomlyó környékén ráadásul több medve is ólálkodik, amelyeket nem sikerült eddig befogni, ezért az elhajtásukon dolgozik a városvezetés.

Egy hét alatt közel húsz riasztást küldtek medvék lakott területen való jelenléte miatt Hargita megyében. Csíkszereda mellett Maroshévízre, valamint Székelyudvarhelyre és több udvarhelyszéki településre is ki kellett szállnia a csendőrségnek.

Mindhiába próbálták befogni a Nagy-Somlyón élő öt medvét, eddig nem jártak sikerrel, ezért csütörtökön és pénteken megpróbálják elhajtani a vadakat, hogy legalább a pünkösdi búcsú idejére távol maradjanak a nyeregtől.
Szerdán online formában elkezdődtek a magyar-ukrán szakértői egyeztetések, ami fontos lépés a kapcsolatok újraépítésében – közölte Orbán Anita külügyminiszter szerdai Facebook-bejegyzésében.
Eddig főleg azt nézték a második, negyedik és hatodik osztályosok szintfelmérő tesztjein, hogy tudja-e a gyerek a tananyagot. Idéntől azt is vizsgálnák, tudja-e használni azt a való életben. Az osztálytermi valóság azonban ennél jóval árnyaltabb.
Nicușor Dan államfő csütörtökre a Cotroceni-palotába hívta egyeztetésre az ország gazdasági és politikai helyzetéről az Egységben Romániáért parlamenti frakció, a BÉKE – Románia az első parlamenti frakció és a függetlenek képviselőit.
Kelemen Hunor szövetségi elnök kedd este ismét leszögezte, hogy az RMDSZ nem venne részt egy kisebbségi kormányban a Szociáldemokrata Párt (PSD) oldalán.
A kormánytöbbség kialakításához a pártoknak előbb-utóbb rugalmasabbá kell tenniük az álláspontjukat, mert a cotroceni-i konzultációk első fordulója után nem körvonalazódott megoldás – jelentette ki kedd este az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
1 hozzászólás