
Fotó: Tornai Isti/Madvertising
A NyárOn Szereda csúcseseményeként több ezres rajongótábor előtt lépett színpadra szombaton este Baukó Attila, művésznevén Azahriah dalszerző és énekes.
2024. június 23., 11:522024. június 23., 11:52
2024. június 23., 17:262024. június 23., 17:26
Ahány baráti társaság, annyi vélemény: vannak, akik szeretik, mások „lelkesen” ódzkodnak tőle, Azahriah azonban szombaton Csíkszeredában is olyan koncertet adott, amire csak a távol maradóknak lehet kifogásuk.
A Székelyhon már februárban robbantotta a hírt, miszerint a budapesti Puskás arénát háromszor is megtöltő Baukó Attila júniusban Csíkszeredába látogat.

Napjaink legnagyobb magyar sztárfellépőjét várják a NyárOn Szereda fesztiválra – beszélik hetek óta Csíkszeredában. A fesztivál közösségi oldala sejtelmes fotóval erre enged következtetni.
A hírünket sem a csíkszeredai városháza, sem pedig a NyárOn Szereda fesztiválszervezői gárdája nem kommentálta – az azonban utólag kiderült, jót tett az eseménynek a téli sajtóvisszhang.
Fotó: Tornai Isti/Madvertising
Az elmúlt hónapokban is folyamatosan erről beszéltek a városban, aztán
Az azonban továbbra sem világos, hogy mitől érdemelte ki magának ezt a figyelmet a még mindig csak a húszas évei elején járó énekes, aki a csíkszeredai koncertjén profi hozzáállásból jelesre vizsgázott.
A koncert gyakorlatilag svájcióra-pontossággal elkezdődött tíz órakor, egyszerre a labdarúgó Európa-bajnokság Románia-Belgium csoportmeccsével; mi több, az első belga gól pillanatában már Azahriah is túl volt az első slágerén.
kiemelve azt, hogy jó neki itt lenni Csíkszeredában, és megpedzve egy alkalommal azt is, hogy számára egy nemzet létezik, éljenek annak tagjai határon innen vagy túl.
Fotó: Pinti Attila
Baukó Attila hetvenöt percnyi koncertet vállalt (tudta meg két héttel ezelőtt mindezt a Székelyhon a szervezőktől), ehhez pedig tartotta is magát – 23.20-kor búcsút intett a székelyföldi rajongóinak, érzékeltetve, hogy idén ő már többet nem fog fellépni Erdélyben.
Ekkor Románia még a belgák elleni egyenlítésben reménykedett…

„Vészesen közeleg” Azahriah csíkszeredai koncertje. A magyarországi énekes-dalszerzővel kötött szerződésben 75 perces műsoridőt rögzítettek – és a ráadást. A tudnivalókról Boér-Markó Orsolyát, a NyárOn Szereda fesztivál főszervezőjét kérdeztük.

Elérkezett a NyárON Szereda szombati napja, amikor a népszerű előadó, Azahriah is fellép a csíkszeredai fesztiválon. A leghűségesebb rajongók már órákkal a koncert előtt gyülekezni kezdtek a színpad előtt.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
3 hozzászólás