
Elmondása szerint a becsületéért küzd Makkai Gergely
Fotó: Haáz Vince
A becsületét védi – mondta a Székelyhonnak Makkai Gergely leváltott marosvásárhelyi alpolgármester, aki a közigazgatási bíróságon kérte a leváltásáról szóló tanácsi határozat semmissé nyilvánítását. Az önkormányzati testület is lépett: jogi képviselőt jelölt ki, nem bízva abban, hogy a polgármesteri hivatal jogi osztálya érdemben képviselné álláspontjukat a bíróságon.
2019. november 25., 12:412019. november 25., 12:41
Októberben a marosvásárhelyi önkormányzati képviselő-testület leváltotta az RMDSZ-es alpolgármestert, Makkai Gergelyt, mivel
A határozattervezetet az RMDSZ-es képviselők nyújtották be. Az ülésen felszólalt Makkai Gergely, kiemelve, hogy ő a letett eskü szerint dolgozott, és
Beszédében többek között két képviselő társát is támadta. Ezt követően a jelenlévők kétharmados többséggel megszavazták Makkai Gergely leváltását.

Cirkusszá dagadt a marosvásárhelyi helyi önkormányzati ülés, amelyen a 17 szavazattal menesztették Makkai Gergely marosvásárhelyi alpolgármestert. Az érintett nem volt a teremben, de azelőtt hosszasan vádaskodott és bizonygatta, hogy jól végezte munkáját. Arról még nem született döntés, hogy lesz-e új magyar alpolgármester vagy sem.&a&l
A testület döntését azonban a volt alpolgármester megtámadta a közigazgatósági bíróságon, kérve, hogy nyilvánítsák semmissé a határozatot, és továbbra is bejár munkába. A Székelyhonnak úgy fogalmazott, becsületét védi, azért fordult a bírósághoz. Mint mondta, a leváltásáról szóló határozattervezetben semmilyen konkrét mulasztást vagy tévedést nem említettek,
A tanácsosok azonban nem nézik tétlenül, hogy a volt alpolgármester megtámadta a leváltásáról szóló határozatot, és sürgősségi ülést hívtak össze, amelyen Peti Andrást bízták meg azzal, hogy képviselje a testületet a közigazgatási bíróságon.
Az ülésen a Szabad Emberek Pártjának képviselője, Radu Bălaş is felszólalt, kiemelve, „Makkai Gergely kinevezése a politikai pártok tárgyalásai nyomán történt, nem pedig versenyvizsgával. Makkai Gergely a pereskedéssel nem egyebet akar elérni, mint hogy továbbra is tisztségben maradjon, és felvegye a fizetését. Ha a bíróság felfüggeszti a tanácsi határozatot, annak az lesz a következménye, hogy a per lejártáig, de legalább a jövő évi önkormányzati választásokig Makkai Gergely közpénzből továbbra is felveszi a fizetését, és további iratokat ír alá.”
Csiki Zsolt RMDSZ-es tanácsos Makkai Gergely személyes háborújának nevezte a pereskedést.
Az első tárgyalást december 2-án tartják. Alapállásban a tanácsosok és a város érdekeit a polgármesteri hivatal jogi osztályának kellene képviselnie, de ezúttal Peti András tanácsos is fogja.

Szolgálati autó, titkárnő és feladatkör nélkül maradt Sergiu Papuc, Marosvásárhely szociáldemokrata párti alpolgármestere, aki azzal váltotta ki felettese nemtetszését, hogy nemrég megszavazta a másik polgármester-helyettes, Makkai Gergely menesztését. Következő lépésként Dorin Florea felszólította: hagyja el alpolgármesteri
Mint ismert, Dorin Florea marosvásárhelyi polgármester végig kiállt Makkai Gergely mellett, sőt elvette a szociáldemokrata alpolgármester, Sergiu Papuc irodáját, titkárnőjét és feladatait, így büntetve azért, hogy ő is megszavazta Makkai leváltását.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!