
Fotó: Pinti Attila
Alapfokon megsemmisítette a Csíkszeredai Bíróság a Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Igazgatóság a Csíki Csipsz forgalmazásának felfüggesztésére irányuló rendelkezését.
2022. szeptember 27., 17:542022. szeptember 27., 17:54
2022. szeptember 27., 19:002022. szeptember 27., 19:00
Mint arról korábban beszámoltunk, a Csíki Csipszet gyártó csíkszentsimoni Pityóka Gyár kft. 33 termékének a gyártását és forgalmazásának leállítását azért kérte június elején a fogyasztóvédelmi hatóság, mert
Ezt a kérést semmisítette meg most részben a Csíkszeredai Bíróság.

A Hargita megyei törvényszék jogerősen elutasította a Csíki Csipsz gyártását és forgalmazását ideiglenesen leállító hatósági határozat felfüggesztését.
A forgalmazás leállítását Dan Tanasă szélsőjobboldali aktivista és AUR-os parlamenti képviselő feljelentése után kérte a fogyasztóvédelem.

Leállíttatta a Csíki Csipsz termékek gyártását és forgalmazását csütörtökön az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), mivel 33 termék csomagolásán a gyártás helyszíneként Székelyföld van megnevezve, nem pedig Románia.
A Pityóka Gyár kft. azóta közölte, hogy „a hatályos rendelet értelmében korrekcióra került a gyártás helyének megnevezése”, de Románia mellett Székelyföldet is megjelölték a gyártás helyeként, „mivel a törvény ezt nem tiltja”.
A Csíki Csipsz, a Csíki Sör Facebook-oldalán az ítéletre reagálva azt írta:
A baróti anyuka ügye, aki fia méltatlan iskolai bánásmódja miatt fordult a hatósághoz, csak egy a panaszok közül. Ebben a tanévben eddig 25 beadvány érkezett a tanfelügyelőséghez, a leggyakoribb problémák a pedagóguscsere és a beiskolázási nehézségek.
A fejlesztési minisztérium biztosítja a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt minden olyan beruházás finanszírozását, amelyet idén augusztus 19-ig elkezdtek – nyilatkozta Cseke Attila miniszter csütörtökön.
Bár az egykori Stúdió mozi épülete már szinte teljesen megújult Székelyudvarhelyen, a vetítésekre még várni kell. Mégis, ami néhány éve csupán vágyálom volt, a mozizás visszatérése a városba, ma már jóval közelebbinek tűnik.
Nagyszabású adóellenőrzést indít az ANAF, amely több mint ötszáz nagy adózót érint különböző gazdasági ágazatokból.
Jóváhagyta csütörtöki ülésén az EU-tagországok gazdasági és pénzügyminisztereit tömörítő tanács (ECOFIN) Románia felülvizsgált helyreállítási tervét (PNNR) – közölte a pénzügyminisztérium.
Jelenleg nincsenek objektív okok arra, hogy nőjön az üzemanyag ára – jelentette ki csütörtökön Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Ezután uniós alapokból is lehet finanszírozni az in vitro megtermékenyítést (IVF) támogató országos programot – jelentette ki csütörtökön Petre-Florin Manole munka- és családügyi miniszter.
Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője túlzottnak tartja a bíráknak és ügyészeknek a nyugdíjuk összegével kapcsolatos követeléseit.
Bűnügyi eljárást indított a Maros megyei rendőrség hivatali gondatlanság gyanújával, hogy kivizsgálják a dicsőszentmártoni városi kórház pszichiátriai osztályán biztosított ellátást.
A Brassó Megyei Törvényszék további 60 nappal meghosszabbította a Hargita Megye Tanácsa felfüggesztett alelnöke, Barti Tihamér, valamint Kurkó András megyei közpénzügyi igazgatóság vezetője ellen elrendelt hatósági felügyeletet.
szóljon hozzá!