
Fotó: Pinti Attila
A Hargita megyei törvényszék jogerősen elutasította a Csíki Csipsz gyártását és forgalmazását ideiglenesen leállító hatósági határozat felfüggesztését – számol be az MTI az Agerpres hírügynökségre hivatkozva.
2022. július 29., 19:452022. július 29., 19:45
A Csíki Csipszet gyártó csíkszentsimoni Pityóka Gyár kft. 33 termékének a gyártását és forgalmazását – a cég korábbi bejelentése szerint – azért állíttatta le június elején a fogyasztóvédelmi hatóság, mert
A hatóság képviselője akkor portálunknak adott nyilatkozatában félrevezetőnek vélte a cég bejelentését, amint fogalmazott: „ez így ebben a formában nem igaz”.
Amint a romániai bíróságok portálján látszik,
Amint az Informația Harghitei lap közölte: utóbbi keresetet utasította el jogerősen a Hargita megyei Törvényszék.
Mint arról beszámoltunk, az az azonnali leállítást Dan Tanasă román szélsőjobboldali aktivista és AUR-os parlamenti képviselő feljelentése után rendelték el, mivel 33 termék csomagolásán a gyártás helyszíneként Székelyföld van megnevezve, nem pedig Románia.
A cég azóta azt közölte, hogy „a hatályos rendelet értelmében korrekcióra került a gyártás helyének megnevezése”, de Románia mellett Székelyföldet is megjelölték a gyártás helyeként, „mivel a törvény ezt nem tiltja”.
Tanasă most Facebook-oldalán reagált a döntésre.
„Megint igazunk volt! Újból alkalmaztuk a törvényt, és megmutattuk, hogy ebben az esetben is a magyar sovinizmus és revizionizmus hangoztatásáról van szó” – fogalmazott a bejegyzésben. Szerinte úgy a cég vezetősége, mint az RMDSZ számos „vezetője” gyűlöletet szított ellene, mindazért, mert ő a törvényeket akarta betartatni.
Időközben Laurențiu Moldovan, a Hargita megyei fogyasztóvédelmi hivatal vezetője levélben jelezte a Székelyhonnak: a hivatal részéről ők „soha nem rendelték el a gyártás leállítását, csak a nem megfelelő csomagolású termékek forgalmazásának leállítását, amíg a csomagoláson lévő hiányosságokat ki nem javítják”.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
1 hozzászólás