
Fotó: Haáz Vince
Több mint ezer nyilvántartott munkanélküli talált munkahelyet idén Maros megyében, ahol az év első négy hónapjában 5800-nál is többen regisztráltak az intézményhez álláskeresőként.
2024. május 22., 08:192024. május 22., 08:19
2024. május 22., 10:472024. május 22., 10:47
Maros Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség tájékoztatott arról, hogy támogatásukkal 1145 személy talált munkahelyet idén májusig. Közülük 505 nő.
Életkor szerinti megoszlásban pedig, a legtöbben 45 év fölöttiek voltak, akiknek sikerült elhelyezkedni, szám szerint 569 embernek. Lakhely szerint az alkalmazott személyek közül 522 városon él, 623 pedig vidékről származik – tudtuk meg.
Az elemi iskolai tanulmányokkal rendelkezők száma 113, a posztgraduális végzettségűeké 25, az egyetemi végzettségűek viszont 90-en vannak” – írták.
Hozzátették, hogy a Maros megyei ügynökség közvetítésével alkalmazott személyek közül 71-en tartoztak a nehezen vagy nagyon nehezen foglalkoztathatók kategóriájába.
Nemrég egyébként állásbörzét is szervezett az intézmény, amelyen 75 cég, több mint hétszáz betöltésre váró állást hirdetett meg a börzén.

Csoportosan vagy magányosan álldogálókkal találkoztunk pénteken reggel a marosvásárhelyi sportcsarnok bejárata előtt, akik arra vártak, hogy kinyissák az ajtókat, és bemehessenek az állásbörzére. Volt, aki pár perc alatt végzett is.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!