
Fotó: Boda L. Gergely
A Carrefour üzlethálózat Marosvásárhelyen kizárólag egy nyelven kommunikál, ezért annak vezetőihez fordul a Civil Elkötelezettség Mozgalom (CEMO), és arra biztat minden vásárhelyi magyar vásárlót, hogy a hivatalosan feltüntetett elérhetőségeken, honlapon, Facebook-oldalon, illetve e-mailben jelezze észrevételeit, nemtetszését az egynyelvűség miatt.
2017. szeptember 06., 18:032017. szeptember 06., 18:03
A CEMO a székelyudvarhelyi miccsbotrány kapcsán fontosnak tartja szóvá tenni, hogy Marosvásárhelyen a Carrefour üzletlánc még mindig semmibe veszi magyar anyanyelvű vásárlóit – ezáltal a város lakosságának majdnem felét alkotó magyar közösség tagjait –, az üzleteikben ugyanis egyetlen magyar felirat sincs, a Carrefour szigorúan egy nyelven kommunikál – olvasható a szervezet Facebook-oldalán.
– figyelmeztet a CEMO –, hiszen ebben az esetben nem szabnak ki tízezer lejes büntetést a magyarok diszkriminálása miatt, és a prefektus sem szólítja fel a Carrefourt attitűdjük megváltoztatására.
„Maradunk tehát mi, polgárok – nem egy elhanyagolható erő, sőt – a változtatásra” – írja a civil szervezet, azt javasolva, hogy minél többen tegyenek panaszt a Carrefour üzletek vezetőinél, amelyekben kérjék a magyar nyelvű feliratokat, a magyar kommunikációt részükről. Mindez megtehető e-mailen a pr_carrefour@carrefour.com vagy a comitet_etic_romania@carrefour.com címeken, esetleg az üzlet Facebook-oldalán.
ezért is kell jelezni, értesíteni őket arról, hogy ez így nincs jól, nem helyes. A CEMO szerint az sem elhanyagolható visszajelzés az üzletnek, ha a magukat diszkriminálva érző vásárlók nem ott költik el a pénzüket, hanem egy olyan helyen, ahol anyanyelven kommunikálnak velük.
– összegez a civil jogvédő szervezet.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!