
Korábban járműkaravánnal is tiltakoztak a tervezett autópálya nyomvonala ellen Sepsiszentgyörgy vonzáskörzetében
Fotó: Bíró Blanka
Kedvező jelként értékelik a háromszéki Illyefalván, hogy a az A13-as jelzésű Brassó–Bákó-autópálya építtetője, a Közúti Infrastruktúráért Felelős Országos Társaság (CNAIR) új urbanisztikai bizonylatot kért az érintett önkormányzatoktól.
2022. május 03., 18:012022. május 03., 18:01
2022. május 03., 18:062022. május 03., 18:06
Ezúttal Illyefalva és Szászhermány polgármestere is negatívan véleményezte a nyomvonalat, az egyik Kovászna megye, a másik Brassó megye önkormányzatához juttatta el állásfoglalását,

Több mint kétszázan gyűltek össze szombaton az illyefalvi kultúrotthonban, hogy a Brassó-Sepsiszentgyörgy-Kézdivásárhely-Bákó autópálya nyomvonaláról egyeztessenek. Már a gyűlés kezdetén elszabadultak az indulatok.
Benkő Árpád illyefalvi önkormányzati képviselő a témában tartott keddi sajtótájékoztatóján elmondta, azért bizakodnak, mert van precedens arra, hogy a negatív véleményezés hatására megváltoztatták a nyomvonalat.
Az illyefalviak egyeztettek Tamás Sándorral, Kovászna Megye Tanácsának elnökével, és úgy értékelik, megérti a fenntartásaikat.
Amint arról beszámoltunk, Illyefalva és a községhez tartozó Aldoboly lakói, valamint a Brassó megyei vámoshídiak azt kérik, hogy
A zaj és a szennyezés mellett az is gondot jelent, hogy a lakókat elvágja az autópálya a termőföldjeik nagy részétől.

Kilométeres sorokban vonultak fel a járművek Sepsiszentgyörgy határában szombaton délelőtt, ilyen módon tiltakoztva a háromszéki Illyefalva, Szentkirály és Aldoboly, valamint a Brassó megyei Vámoshíd lakói a tervezett autópálya nyomvonala ellen.
Ilie Muscalu állatorvos, az aldobolyiak képviselője a sajtótájékoztatón elmondta: a tervezőcég, a szállításügyi minisztérium és az érintett önkormányzatok képviselőivel első alkalommal bejárták a nyomvonal 15 kilométeres szakaszát. Kiderült, hogy a terepen sok minden más mint a térképen, házakat kell lebontani, viaduktokat építeni az Olt folyó felett, vagyis
Benkő Árpád hangsúlyozta, nincsenek az autópálya ellen, de hogy a 15 kilométeres szakaszon megváltoztassák a nyomvonalat, „elmennek a falig”, minden hivatalos iratot megtámadnak a bíróságon, így ha időben meg akarják építeni a sztrádát, kéréseiket figyelembe véve érdemes megváltoztatni a nyomvonalat. Ilie Muscalu hozzátette, még egyetlen olyan dokumentum sincs kiállítva, amit meg lehetne támadni, az első az építkezési engedély lehet, de akkor már drágább és bonyolultabb lenne a módosítás.
Összesen 214 oszlófélben lévő bölény-, bivaly-, szarvas- és őztetemre bukkantak Récekeresztúr község bölényfarmján a Kolozs megyei prefektúra tájékoztatása szerint.
Közös nyilatkozatot fogadtak el az erdélyi magyar pártok és nemzeti tanácsok Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében. A nyilatkozat egyebek mellett a választójog és kisebbségi ügyek kapcsán rögzíti az álláspontjaikat.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott határozatával jóváhagyta 1200 új mentőautó beszerzésének finanszírozását.
Magyarország külhoni ifjúsági fővárosaként Gyergyószentmiklós több mint 130 eseménynek ad otthont az év során. A hivatalos programsorozat március 20–21-én indul útjára.
A kabinet csütörtöki ülésén első olvasatban megvitatott sürgősségi kormányrendeletet értelmében a fiatalok, a kiszolgáltatott helyzetű személyek és a tartósan munkanélküliek munkaerőpiacra való belépésének támogatását célzó intézkedéseket hoz a kormány.
Legkésőbb év végéig be kell üzemelni az uniós támogatással kiépült Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatását, amelyre csütörtökön írták alá a szerződést a nyertes konzorciummal.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
szóljon hozzá!