
Ha a város nevére kerül, teljesen felújítják a műemléképületet
Fotó: Haáz Vince
Helyt adott a telekönyvi hivatal a marosvásárhelyi városháza által benyújtott kérésnek, és érvénytelenítette a Bolyai utca 5. szám alatti ingatlannal kapcsolatos legutóbbi bejegyzést. Soós Zoltán a Székelyhonnak úgy értékelte, ez az első lépés, hogy a város nevére kerüljön a vitatott tulajdonú szintes műemléképület.
2023. március 14., 20:002023. március 14., 20:00
Mint korábban beszámoltunk róla, a Szabad Emberek Pártja hívta fel a közvélemény figyelmét arra, hogy „tulajdonoscsere” történt a Bolyai utca 5. szám alatti műemléképület telekkönyvében. A patinás épület, amely alapos felújításra szorul, és amelyet jelenleg képművészek, ruhatervezők bérelnek, mindenki tudomása szerint a marosvásárhelyi városháza tulajdonában volt. A művészek a városházától bérelték az helyiségeket. Azonban,
Péter Ferenc, a közbirtokosság elnöke korábban a Székelyhonnak azt nyilatkozta: „A Bolyai utca 5. szám alatt található marosvásárhelyi ingatlan, a telekkönyvi hivatal nyilvántartása szerint 1915-ben lett telekelve a Marosszéki Közbirtokosság tulajdonába. A telekkönyvi nyilvántartás szerint ez az ingatlan folyamatosan a közbirtokosság tulajdonában maradt.”

A telekkönyvi hivatal nyilvántartása szerint a Bolyai utca 5. szám alatti marosvásárhelyi ingatlant 1915-ben telekkönyvezték a Marosszéki Közbirtokosság tulajdonába – reagált a Székelyhonnak Péter Ferenc a Maros Közbirtokosság elnöke.
Miután az ügy nyilvános lett, a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal március elsején kérte a telekkönyvi hivataltól, hogy érvénytelenítse a legutóbbi bejegyzést, ami a közbirtokosság nevének megváltoztatására vonatkozik. Soós Zoltán polgármester kedden este a Székelyhonnak elmondta, hogy a városháza kérésének a telekkönyvi hivatal eleget tett.
– magyarázta a városvezető.
Soós Zoltán azt is elmondta, hogy amennyiben a város nevére kerül az ingatlan, helyi költségvetésből rendbe teszik a tetőszerkezetet, majd elkészítik az átfogó felújításra vonatkozó tervet.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!