
Az aréna, amely egyre több sportrendezvénynek kínál otthont
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Országos ritmikusgimnasztika-bajnokságot és -fesztivált szerveznek november 24–26. között a Sepsi Arénában. Az eseményen kétszáz egyéni tornász és harminc csoport méri össze tudását különböző korosztályokban.
2023. november 23., 14:132023. november 23., 14:13
Az eseményre a brassói Carla Ritmic Gim Sportklub és a Román Ritmikus Gimnasztika Szövetség rendezésében, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának partnerségével kerül sor. Carla Stoica, a brassói sportklub edzője és elnöke kérdésünkre elmondta, a bajnokság helyszínének keresése során a sepsiszentgyörgyi aréna több szempontból is elnyerte a tetszésüket.
„Azért választottuk a Sepsi Arénát, mert alkalmasnak bizonyult egy országos szintű bajnokság megrendezésére, hiszen rendelkezik a ritmikusgimnasztika-versenyekhez szükséges felszereléssel és adottsággal. Továbbá nyitottak vagyunk arra, hogy ezt a sportot az ottani közösségben is népszerűsítsük” – fogalmazott az elnök.
A szervezők maradandó élményt ígérnek a helyszínre kilátogatóknak, hiszen a háromnapos rendezvényre
„Meghívjuk önöket, hogy vegyenek részt a tehetség, az izgalom és a kecsesség bemutatóján, amely egyesíti a kiválóságot a ritmikus gimnasztika iránti szenvedéllyel, és előtérbe helyezi a versenyszellemet, a barátságot és az együtt töltött pillanatok szépségét” – tudatták az esemény bejelentésekor a szervezők.
Carla Stoica elmondta, hogy az ország központi régiójából 35 tornász fog részt venni a megmérettetésen. A verseny különböző fordulóin kisgyerekek és kamaszok is indulnak, 6-tól 15 éves korig. A Carla Ritmic Gim Sportklub edzője szerint a szülőknek érdemes lenne megismertetniük ezt a fajta mozgásformát már kisebb korban is a gyerekekkel.
amely erősíti az önbizalmat és a kreativitást, javítja az egyensúlyt, a mozgékonyságot és a testtudatot, fejleszti a helyes testtartást, hangsúlyozza a szépséget és a kecsességet, és egészséges elmét és testet épít. Jó tanórán kívüli sporttevékenység, amely fegyelmet és önfegyelmet igényel, és barátságokat épít” – ismertette Carla Stoica.
A sportesemény Sepsiszentgyörgyön való megszervezését Antal Árpád polgármester is üdvözölte, kiemelve, hogy a Sepsi Aréna egyre több rangos eseménynek biztosít teret. „Nagy öröm számomra, hogy Sepsiszentgyörgy multifunkcionális sportlétesítménye egyre több rangos eseményt fogad be, ezért építettük, és azért is, hogy közösségünk tagjai a kisváros kényelmét élvezve elsőrangú sportrendezvényeken vehessenek részt” – írta Facebook-oldalán az elöljáró.
A program szerint pénteken edzések és technikai megbeszélés lesz, szombaton délelőtt 10 órától pedig elkezdődik az Egyletek Országos Bajnoksága, amely díjátadóval zárul. Szombat délután a 6 és 10 évesek közti korosztályok, vasárnap a 11 és 15 év közöttiek egyéni versenyszámai kerülnek megrendezésre az Országos Ritmikusgimnasztika-fesztivál keretében. Az eseményre a belépés ingyenes.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!