
Az aréna, amely egyre több sportrendezvénynek kínál otthont
Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Országos ritmikusgimnasztika-bajnokságot és -fesztivált szerveznek november 24–26. között a Sepsi Arénában. Az eseményen kétszáz egyéni tornász és harminc csoport méri össze tudását különböző korosztályokban.
2023. november 23., 14:132023. november 23., 14:13
Az eseményre a brassói Carla Ritmic Gim Sportklub és a Román Ritmikus Gimnasztika Szövetség rendezésében, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának partnerségével kerül sor. Carla Stoica, a brassói sportklub edzője és elnöke kérdésünkre elmondta, a bajnokság helyszínének keresése során a sepsiszentgyörgyi aréna több szempontból is elnyerte a tetszésüket.
„Azért választottuk a Sepsi Arénát, mert alkalmasnak bizonyult egy országos szintű bajnokság megrendezésére, hiszen rendelkezik a ritmikusgimnasztika-versenyekhez szükséges felszereléssel és adottsággal. Továbbá nyitottak vagyunk arra, hogy ezt a sportot az ottani közösségben is népszerűsítsük” – fogalmazott az elnök.
A szervezők maradandó élményt ígérnek a helyszínre kilátogatóknak, hiszen a háromnapos rendezvényre
„Meghívjuk önöket, hogy vegyenek részt a tehetség, az izgalom és a kecsesség bemutatóján, amely egyesíti a kiválóságot a ritmikus gimnasztika iránti szenvedéllyel, és előtérbe helyezi a versenyszellemet, a barátságot és az együtt töltött pillanatok szépségét” – tudatták az esemény bejelentésekor a szervezők.
Carla Stoica elmondta, hogy az ország központi régiójából 35 tornász fog részt venni a megmérettetésen. A verseny különböző fordulóin kisgyerekek és kamaszok is indulnak, 6-tól 15 éves korig. A Carla Ritmic Gim Sportklub edzője szerint a szülőknek érdemes lenne megismertetniük ezt a fajta mozgásformát már kisebb korban is a gyerekekkel.
amely erősíti az önbizalmat és a kreativitást, javítja az egyensúlyt, a mozgékonyságot és a testtudatot, fejleszti a helyes testtartást, hangsúlyozza a szépséget és a kecsességet, és egészséges elmét és testet épít. Jó tanórán kívüli sporttevékenység, amely fegyelmet és önfegyelmet igényel, és barátságokat épít” – ismertette Carla Stoica.
A sportesemény Sepsiszentgyörgyön való megszervezését Antal Árpád polgármester is üdvözölte, kiemelve, hogy a Sepsi Aréna egyre több rangos eseménynek biztosít teret. „Nagy öröm számomra, hogy Sepsiszentgyörgy multifunkcionális sportlétesítménye egyre több rangos eseményt fogad be, ezért építettük, és azért is, hogy közösségünk tagjai a kisváros kényelmét élvezve elsőrangú sportrendezvényeken vehessenek részt” – írta Facebook-oldalán az elöljáró.
A program szerint pénteken edzések és technikai megbeszélés lesz, szombaton délelőtt 10 órától pedig elkezdődik az Egyletek Országos Bajnoksága, amely díjátadóval zárul. Szombat délután a 6 és 10 évesek közti korosztályok, vasárnap a 11 és 15 év közöttiek egyéni versenyszámai kerülnek megrendezésre az Országos Ritmikusgimnasztika-fesztivál keretében. Az eseményre a belépés ingyenes.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!