
Fotó: Haáz Vince
Kéttucatnyi szülő tiltakozott kedden délelőtt Marosvásárhelyen az Európa Általános Iskolában, mert nem értenek egyet azzal, hogy gyermekeik át kell térjenek az online oktatásra. Az oktatási intézményben kilenc tanítónő nem sztrájkol, ők a megszokott módon folytatták az oktatást az elmúlt napokban, ám mivel a takarítószemélyzet csatlakozott a sztrájkhoz, ezért nem tudják biztosítani az alap higiéniai feltételeket.
2023. május 30., 13:002023. május 30., 13:00
Érdekes helyzet alakult ki Marosvásárhelyen az Európa Általános Iskolában, ahol bár kilenc tanítónő nem sztrájkol, mégis keddtől online oktatásra kellett áttérjenek az osztályok, mert az iskolában nem tiszták a mosdók, az osztálytermek.
Kedden délelőtt kéttucatnyi felnőtt gyűlt össze az iskola udvarán, szülők és nagyszülők, így tiltakozva az ellen, hogy a másodikos gyermekeik online oktatásra kell áttérjenek.
Fotó: Haáz Vince
Mint elmondták:
Kifejtették: értékelték, hogy a tanítónők megtartották az órákat, fogadták a diákokat és hajlandóak akár ők bejönni takarítani vagy kifizetni a takarítást, csak ezután is bejárhassanak az iskolába a gyermekek.
Fotó: Haáz Vince
Az iskola aligazgatója, Sacareanu Éva a Székelyhonnak elmondta, hogy
Emiatt az elmúlt héten sem a mosdókban, sem az osztálytermekben nem takarított senki. Kilenc tanítónő azonban nem sztrájkolt, és ők megtartották az órákat, fogadták a diákokat.
Fotó: Haáz Vince
Az iskola vezetősége egyeztetett a közegészségügyi igazgatósággal is, amely felszólította őket, hogy
Az aligazgatótól azt is megtudtuk, hogy a jelenlegi törvény nem teszi lehetővé, hogy sztrájk idejére egy külsős, takarító céget hívjanak, és azok végezzék el a mosdók és osztálytermek tisztán tartását.
A szülők ugyan felajánlották, hogy ezt kifizetik vagy ők maguk jönnek takarítani, de erre nincs törvényes lehetőség, ezért döntöttek amellett, hogy áttérnek az online oktatásra.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
1 hozzászólás