
Fotó: Gálfi Árpád/Facebook
Megjelent a Magyar Közlönyben a Magyarország által az erdélyi kórházaknak nyújtott támogatást részletező kormányhatározat.
2021. október 29., 15:162021. október 29., 15:16
2021. október 29., 17:052021. október 29., 17:05
Magyarország orvostechnikai eszközöket – lélegeztetőgépeket, maszkokat – és gyógyszereket adományoz határon túli egészségügyi intézmények számára, az ebbéli szándékot pedig kormányhatározatba foglalták, amely meg is jelent a Magyar Közlönyben. Az adományból Kovászna, Hargita, Maros, Bihar, Fehér, Szatmár és Szilágy megyei egészségügyi intézmények részesülnek a kormányhatározat közzétételét követő negyvenöt napon belül.
Székelyföldi viszonylatban szám szerint Marosvásárhelyre kerül a legtöbb lélegeztetőgép, összesen nyolc (négyet kap a Marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórház és szintén négyet a Maros Megyei Klinikai Kórház), de
További – Panther 5 típusú – lélegeztetőgépek jutnak Sepsiszentgyörgyre, Kézdivásárhelyre, Barótra, Szászrégenbe, Segesvárra és Dicsőszentmártonba. A felsoroltakon kívül – székelyföldi viszonylatban – maszkcsomagot kap még a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház, és az említett egészségügyi intézmények mindegyikébe jut a koronavírusos betegek kezelésére alkalmas Favipiravir gyógyszer.

Növekedett a korábbi naphoz képest az esetszám pénteken Hargita megyében, és az elhalálozások száma ismét magas volt. A kórházban ápoltak száma és a fertőzöttségi arány emelkedett.

Aggasztóan megugrott a koronavírussal összefüggésbe hozható okok miatt elhunytak száma: péntekre újabb 481 esetet regisztráltak országszerte, ez 66-tal több az előző napi adathoz képest.
A negyedik hullám leküzdésében segít a magyar kormány adománya Háromszéken
Háromszéken a sepsiszentgyörgyi, a kézdivásárhelyi és a baróti kórház részesült a magyar kormány adományából. A lélegeztetőgépeket, noninvazív lélegeztetéshez szükséges maszkot és Favipiravir gyógyszert pénteken vették át, az átadáson Tóth László főkonzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője vett részt.
Fotó: Bíró Blanka
A kézdivásárhelyi kórház egy lélegeztetőgépet, 30 CPAP maszkot és 100 doboz Favipiravir gyógyszert vehetett át. A Baróti Városi Kórház pedig egy lélegeztetőgépet, 30 CPAP maszkot és 50 doboz Favipiravir gyógyszert kapott.
„Erdély-szerte húsz kórházba jött most adomány, Kovászna megyébe három kórházba hoztunk gépeket, gyógyszereket. Fontos, hogy ott, ahol magyarok élnek és ahol a magyar kormány segíteni tud, ott segítsen.
– emelte ki Tóth László főkonzul. Madaras Szilárd-Kálmán, a Kézdivásárhelyi Municípiumi Kórház orvosigazgatója elmondta, jól jön az adomány, mindent fel tudnak használni.
Fotó: Bíró Blanka
„Kétszer ad, aki gyorsan ad. Magyarország kormánya az elmúlt másfél-két évben többször is segítségünkre sietett, kiegészítve a koronavírus-járvánnyal szemben kifejtett, helyi szintű erőfeszítéseinket. Meggyőződésem, hogy az oltás a megoldás.
– hangsúlyozta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás